Tag: аба 2
убедлив триумф

Историска победа на Пелистер во АБА 2 конкуренцијата, екипата од Битола ја победи Сутјеска

пред 3 дена
„Штрковите“ го заврши турнирот со еден пораз и еден триумф

МЗТ запиша убедлив пораз против Рогашка во АБА 2

пред 4 дена
по високиот пораз од ловќен

Илиевски: Немаме искуство за вакви натпревари, добро е што ова ни се случи на почетокот

пред 5 дена
Убедлив пораз на битолчани во нивниот прв настап во регионалното натпреварување

АБА 2: Пелистер прегазен од Ловќен, висок пораз со 23 поени разлика

пред 5 дена
во новата сезона

Во АБА 2 Македонија со петмина претставници меѓу судиите и делегатите

пред 1 месец
„металците“ немаа сили за чудесен пресврт

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА 2, Младост ќе игра во полуфиналниот плејоф

пред 6 мес.
Лош влез во аба 2 плејофот

ВИДЕО: Радуловиќ го посочи проблемот на „Металците“ во поразот од Младост

пред 6 мес.
играта во одбрана се покажа како пресудна

ВИДЕО: Младост Земун со лекција за МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 плејофот

пред 6 мес.
Ќе се бори за опстанок

ВИДЕО: Работнички со победа го заврши регуларниот дел во АБА 2, Младеновски одигра маестрално

пред 7 мес.
Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром објаснува

Радуловиќ: Ова беше натпревар од големо значење во борбата за што подобар пласман

пред 7 мес.
Обезбеден пласман во плејофот

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром убедлив против Златибор во АБА 2 лигата

пред 7 мес.
работнички може да го избегне баражот за опстанок

АБА 2: Работнички запиша минимален но важен триумф

пред 7 мес.
мзт скопје обезбеди плеј-оф во аба 2

Радуловиќ: Ја стопиравме брзата игра на Горица, моите момци одиграа храбро

пред 7 мес.
четвртфинале за македонскиот тим

АБА 2: МЗТ Скопје обезбеди плеј-оф во регионалното натпреварување

пред 7 мес.
Една супер четвртина не е доволна

ФОТО: Питс не може се` сам, Работнички загуби од Борац во АБА 2 лигата

пред 7 мес.
нов пораз на мзт скопје во аба 2

АБА 2: МЗТ Скопје не издржа во финишот, запиша пораз од Спарс

пред 7 мес.