Ознака: аба 2
Демант по најавата за одбиената покана

КК Работнички сака да игра во АБА 2, но работите сеуште не се дефинирани

пред 4 недели
нашиот тим пред враќање во аба 1

МЗТ Скопје доби убава вест од АБА лигата

пред 4 недели
Македонија следната сезона може да има два претставници во Аба 2

Антиќ: Работнички и Гостивар заслужуваат настап во АБА 2 лигата

пред 1 месец
проблем е салата „младост“

Гостивар следната сезона ќе игра во АБА 2 доколку исполни еден услов

пред 1 месец
македонија заслужува едно загарантирано место во АБА

МЗТ Скопје побара да се врати во елитата на АБА по принцип од минатото

пред 3 мес.
уште една одлука за стопирање

АБА лигата донесе одлука за прекин, спортот се движи кон колапс

пред 4 мес.
„металците“ се домаќини без публика

Ѓорѓи Кочов: Од моите кошаркари очекувам максимална борба за секоја топка

пред 4 мес.
Тренерот на „Металците“ по поразот во Србија

Ѓорѓи Кочов: Одиме понатаму, борбата за второто место продолжува

пред 4 мес.
тоне бродот на Кочов, „Металците“ се во сериозна криза

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром поразен од последнопласираниот во АБА 2 лигата

пред 4 мес.
Кочов со предупредување до неговите играчи

МЗТ Скопје Аеродром низата порази во АБА 2 ќе ја прекинува на теренот на Нови Пазар

пред 4 мес.
Причините за поразот од Динамик

Ѓорѓи Кочов: Во нападот бевме многу конфузни

пред 4 мес.
„Металците“ без право на грешка во АБА 2

МЗТ Скопје Аеродром против Динамик игра за задржување на второто место, Кочов е резервиран

пред 4 мес.
Кобна беше играта во последната четвртина

ФОТО/ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром поразен на гостувањето кај Широки во АБА 2

пред 5 мес.
Стратегот на „металците“ пред дуелот со Широки

Кочов: Не смееме во ниту еден момент да бидеме летаргични, особено не во одбраната

пред 5 мес.
скопје падна, мзт ја заврши серијата на победи

АБА 2: МЗТ Скопје поразен за прв пат во Скопје, Хелиос победнички во „СЦ Јане Сандански“

пред 5 мес.
Тренерот на „металците“ за дуелот со Хелиос

Кочов: За нас голем хендикеп е тоа што ќе играме пред празни трибини

пред 5 мес.