Tag: аба лига 2
мзт скопје не доби шанса за настап во елиата

АБА2 ги пријави МЗТ Скопје и Работнички во лигата

пред 7 мес.
Македонскиот шампион гостува во Хрватска

За МЗТ Скопје нема одмор, Сплит е следниот предизвик за „Штрковите“

пред 1 година
Дерби на сезоната

МЗТ Скопје во директен дуел со Борац за лидерската позиција во АБА2 лигата

пред 1 година
Сосема заслужено

Ѓорѓе Милошевиќ по втор пат сезонава е МВП на АБА2 лигата

пред 1 година
„Не смееме да се опуштаме“

МЗТ Скопје годината ја затвора против „фенерџијата“ Спарс Сараево

пред 1 година
Слобода Тузла е новиот предизвик за „металците“

Кочов: Тузла е друга екипа од онаа во првиот меч, очекувам голема борба

пред 1 година
Одлична игра под кошевите

Кочов: Тоа што го замисливме и го одигравме, заслуживме да победиме (ФОТО)

пред 1 година
МЗТ Скопје по 8 кола се наоѓа на втората позиција

ФОТОГАЛЕРИЈА: „Штрковите“ лесно се справија со Широки за шеста победа сезонава во АБА 2 лигата

пред 1 година
Студираше на Мичиген Стејт

МЗТ Скопје со ново засилување во своите редови

пред 1 година
Македонскиот првак со голема самодоверба влегува во новата сезона

Кочов: Победите во пријателските мечеви треба да ги продолжиме и сега кога е најважно

пред 1 година