Tag: аба лига
ПОПУЛАРНИОТ ЏИЛЕ ИМА НОВА РАБОТА

Се враќа на местото на успехот: Поранешниот македонски селектор повторно во клубот каде ја испиша историјата

пред 3 мес.
НЕ БАШ ЧЕСТА ГЛЕТКА

ВИДЕО: И тоа се случува- во АБА лигата постигнат автокош

пред 4 мес.
ОСВОИ УБЕДЛИВО НАЈМНОГУ ГЛАСОВИ

Големо признание за новиот македонски селектор: Драган Бајиќ избран за најдобар тренер во АБА лигата

пред 5 мес.
погоди од кош на кош

ВИДЕО: Кош на годината, постигнат на натпревар во АБА лигата

пред 10 мес.
Словенците се спасија од банкрот

МЗТ останува во АБА 2, „чудо ја спаси“ Приморска

пред 1 година
Откако Приморска се подготвува да го откаже учеството

МЗТ Скопје Аеродром бара на итно собрание да добие право за учество во АБА лигата  

пред 1 година
работите се менуваат

Банкротот на Приморска го враќа МЗТ Скопје Аеродром во АБА елитата

пред 1 година
Кочов задоволен од подготовките

Кочов најави враќање на МЗТ во АБА елитата

пред 1 година
раководството на аба смета дека нема услови за кошарка во септември

АБА лигата нема да започне на 19 септември, се одложува поради коронавирусот

пред 1 година
Се зависи од раководството на Приморска

МЗТ Скопје Аеродром ќе чека до средината на јули за евентуален кам-бек во АБА

пред 1 година
нашиот тим се враќа во елитата на регионалното натпреварување

МЗТ Скопје се враќа во АБА 1, Примироска извиси поради финансиски долгови

пред 1 година
Ова е проблем за „металците“

Приморска не се предава, виси местото на МЗТ Скопје Аеродром во АБА лигата

пред 1 година
Македонија нема да има екипа во АБА 2

МЗТ Скопје Аеродром се враќа во АБА 1 откако Приморска ја загуби лиценцата

пред 1 година
по рецептот на евролига....

ОФИЦИЈАЛНО: Сезоната во АБА лига е завршена, нема да има шампион

пред 1 година
голема чест....

ФОТО: „Гробарите“ не забораваат, Мекејлеб избран во идеалната петорка на Партизан

пред 1 година
големо признание за гечевски

ФОТО: Навивачите на Задар го избраа идеалниот тим во АБА, во него и еден Македонец

пред 1 година