Tag: абидал
Залудни беа надежите на Манчестер Сити

Скај Спорт: Меси ќе остане во Барселона, ништо од преселбата во Манчестер Сити

пред 2 години
Пике се обидува да релативизира големата криза во Барселона

Пике за кризата во Барселона: Сега не е време да се вади прљавиот веш

пред 2 години
Меси им објави војна на сите

ФОТО: Меси ќе прави револуција во Барселона, сака оставка на Бартомеу и нов тренер

пред 2 години
Абидал е главниот виновник

Меси во лето си заминува од „Камп Ноу“, Гвардиола има шанса да го донесе во Сити  

пред 2 години
Во Барселона се обидуваат брзо да го разрешат конфликтот

Бартомеу вечерва ќе го дисциплинира Ерик Абидал

пред 2 години
Ни потврдува, ама ни демантира

Чави: Сон ми е да ја тренирам Барселона

пред 2 години
Се тресе столчето на Валверде

Шок за Валверде, Барселона преговара со Чави Ернандез за тренерското место во клубот

пред 2 години
Можеби е само шпекулација

Тиери Анри може да биде следниот тренер на Барселона?

пред 2 години
Се наоѓа на трансфер листа

Барселона го „отпиша“ Иван Ракитиќ

пред 2 години
резултатите на барселона сезонава ја кројат судбината на шпанецот

Абидал: Валверде одлучува за својата судбина

пред 2 години