Tag: адидас
Германскиот гиган се пофали

ФОТО: Баерн Минхен со црно-златен дрес на гостински терен во новата сезона

пред 2 мес.
И РОНАЛДО БЕШЕ ДЕЛ ОД ПРОМОЦИЈАТА

ВИДЕО: Јувентус го претстави новиот домашен дрес за следната сезона

пред 2 мес.
Интересна додавка

ФОТО: Новиот дрес на Јувентус со двоен принт за главниот спонзор

пред 3 мес.
Откако Аргентинецот го надмина Пеле

ФОТО: Адидас направи посебни копачки за Лионел Меси по срушениот рекорд

пред 7 мес.
Потсетување на деведесетите години од минатиот век

ФОТО: Адидас промовираше ретро дресови за Јунајтед, Арсенал, Баерн, Реал и Јувентус

пред 9 мес.
Навивачите се задоволни

ФОТО: „Кралевите“ се пофалијата со црно-розовиот дрес за новата сезона

пред 11 мес.
Катастрофален дизајн, навивачите во шок

ФОТО: Новиот дрес на Јунајтед не успеа да го „испере“ ни Дејвид Бекам

пред 11 мес.
Навивачите на „Ѓаволите“ се револтирани и разочарани

ФОТО: Третиот дрес на Јунајтед е катастрофа, потсетува на пижами, пешачки премин…

пред 11 мес.
Адидас немаше простор многу за комбинации

ФОТО: Лидс останува верен на традицијата, новиот дрес ги воодушеви навивачите

пред 11 мес.
современ концепт за навивачите

Манчестер Јунајтед го промовираше гостинскиот дрес „Луѓе во црно“ (ФОТО)

пред 11 мес.
Темно сина комбинација

Јувентус го претстави новиот гостински дрес (ФОТО)

пред 12 мес.
Навивачите се со поделени мислења

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед го потврди новиот дрес за кој се води дебата

пред 12 мес.
Рекорден спонзорски договор

Стерлинг потпишува мултимилионски договор со „Адидас “, следи трансфер во Реал Мадрид

пред 1 година
Новата тренинг опрема на „Ѓаволите“ привлече внимание

ФОТО: Манчестер Јунајтед со „војнички“ дрес код се подготвува за Челси

пред 1 година
озил сега е проблем, не е промотор на адидас

Адидас му даде црвен картон на Озил, тој носи лош имиџ

пред 1 година
Фановите на „Ѓаволите“ може да здивнат

ФОТО: Новиот дрес на Манчестер Јунајтед доби позитивни критики

пред 1 година