Ознака: аек ларнака
битолчанецот наредните две сезони ќе настапува во кипар

ФОТО: Стефан Спировски претставен како нов фудбалер на АЕК Ларнака

пред 2 недели
се остварија најавите

ОФИЦИЈАЛНО: АЕК Ларнака го потврди ангажманот на Стефан Спировски (ФОТО)

пред 1 месец
клубот на нашиот репрезентативец извиси

Тричковски без настап во Европа лигата, сезоната во Кипар прекината

пред 2 мес.
македонскиот репрезентативец постигна два гола

ВИДЕО: Спектакуларен гол на Тричковски од слободен удар за победа на АЕК Ларнака

пред 5 мес.
супер форма пред дуелот со косово

ВИДЕО: Тричковски не запира, нов гол за победа на АЕК Ларнака

пред 5 мес.
АЕк ларнака „гази“ на чело со Тричко

ФОТО: Тричковски не греши од пенал, нови два гола за македонскиот репрезентативец

пред 6 мес.
Игра во животна форма

ВИДЕО: Четири гола на неверојатниот Иван Тричковски

пред 6 мес.
Формата на Тричковски ветува за дуелите со Австрија и Израел

ВИДЕО: Тричковски ја продолжува голгетерската серија за АЕК Ларнака

пред 8 мес.
има вкупно 9 гола сезонава

ВИДЕО: Тричковски постигна хет-трик но АЕК Ларнака не победи

пред 9 мес.
добри вести за селекторот ангеловски

ВИДЕО: Тричковски во супер форма, нов гол за АЕК Ларнака

пред 10 мес.
прв стрелец со пет голови во кипар

ВИДЕО: Тричковски повторно стрелец, АЕК Ларнака освои бод на гости

пред 10 мес.
Меч кој ќе го памети до крајот на животот

ВИДЕО: Тричковски одново спасител за АЕК Ларнака

пред 10 мес.
Продолжена е соработката

Во АЕК Ларнака може да здивнат, Тричковски се согласи на нов договор

пред 10 мес.
Во квалификациите од Лига Европа

ВИДЕО: Тричковски ја спаси АЕК Ларнака од пораз со гол во 88. минута

пред 11 месец
ПО НАТПРЕВАРОТ

Тричковски: Прв пат ми се случува во кариерата и сум горд на тоа

пред 12 мес.
" Trickovski is on fire "

ВИДЕО: МЕЧ ЗА ПАМЕТЕЊЕ – Иван Тричковски постигна ЧЕТИРИ гола на еден меч

пред 12 мес.