Tag: агент
Мишко Ражнатовиќ во одбрана на своите клиенти

ФОТО: Неприфатлив е предлогот на Евролигата околу платите на кошаркарите

пред 8 мес.
нераскажана приказна

Откриено како Ето се нашол пред банкрот поради измама од 40 милиони евра

пред 8 мес.
Голманот ќе го напушти германскиот првак

На агентот на Ноер му беа потребни неколку минути за да го одбие Баерн Минхен

пред 8 мес.
Рајола е во постојан контакт со спортскиот директор на Реал, Хосе Санчез

Мино Рајола: Ова лето во Реал ќе донесам првокласен фудбалер

пред 8 мес.
Ќе го запре ли коронавирусот и ЕУРО 2020?

Италијански фудбалски агент предлага: ЕУРО да се одржи во Русија, без присуство на странски навивачи

пред 9 мес.
Агентот на фудбалерот на Рома најавува трансфер...

Гифреди: Наполи и Евертон го сакаат Верету

пред 9 мес.
Засега е без конкуренција во Италија

Имобиле е најдобриот напаѓач во Европа, тврди неговиот агент

пред 10 мес.
Џентлменски потег

Ернесто Валверде и прости на Барселона дел од долгот кон него

пред 10 мес.
Англичанецот ќе бара спас надвор од „Олд Трафорд“

Раиола ќе му ја спасува кариерата на Лингард, навивачите на Јунајтед во шок

пред 11 месец
Духовито и најверојатно вистинито

Мино Рајола ја објасни разликата меѓу обичните фудбалери и топ-играчите

пред 11 месец
А било се завршено

Агентот откри зошто пропадна трансферот на Фекир во Ливерпул

пред 1 година