Tag: агуеро
Агуеро беше трагичар за „Граѓаните“

ВИДЕО: Челси со пресврт до победа над Сити на „Етихад“ во увертирата за финале во ЛШ

пред 1 нед.
аргентинецот се посрамоти

ВИДЕО: Агуеро покажа како не треба да се изведе пенал

пред 1 нед.
Некои работи не се забораваат

ФОТО: На новиот дрес на Сити има скриена порака за Агуеро

пред 4 недели
што ќе избере ?

Агуеро има пет понуди, по две од Италија и Англија, но може дa стане и „светец“

пред 2 мес.
„Граѓаните“ одиграа фуриозно второ полувреме

ВИДЕО: Манчестер Сити за 13 минути го реши Фулам, Агуеро до прв гол во 2021 година

пред 2 мес.
Ќе има коренити промени

Лапорта прави револуција во Барселона, Меси останува а доаѓаат  Халанд, Алаба, Агуеро …

пред 2 мес.
Повторно од 1 минута против Вест Хем

ФОТО: Серхио Агуеро стартер за Манчестер Сити по четири месеци пауза

пред 3 мес.
Аргентинецот се опоравил од повредата

Одлични вести за Гвардиола, Кун Агуеро почна со тренинзи

пред 3 мес.
Меси и Рамос ја предводат листата

Ѕвездениот тим од 11 фудбалери вредни 642 милиони евра кои од јуни се без договор

пред 5 мес.
Се е познато пред ждрепката

ВИДЕО: Манчестер Сити меѓу првопласираните, комплетирана листата на осминафиналисти во ЛШ

пред 5 мес.
Малерозен старт на сезоната за Аргентинецот

Само што се врати на терените, Агуеро пак се повреди

пред 7 мес.
по инцидентот со линиската судијка

Гвардиола во одбрана на Агуеро, „Тој е најдобриот човек, кој сум го сретнал“ (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Агуеро си оди ако дојде Меси

Интер „навива“ за трансфер на Меси во Сити поради Агуеро

пред 7 мес.
Повикани неколку ,од младИнскиот погон

Болница во Сити, Гвардиола има само 13 фудбалери за мечот против Лестер

пред 8 мес.
италјанските гиганти останаа со празни раце...

Агуеро останува верен на „Граѓаните“: Интер, Јувентус и Наполи нека сонуваат за него

пред 12 мес.
Аргентинецот во нова улога

ВИДЕО: Агуеро „заплови“ во коментаторските води

пред 1 година