Tag: Ајакс
подготовки без капитенот

ФОТОГАЛЕРИЈА: Тренинг за враќање на самодовербата пред последниот меч на ЕУРО

пред 8 часа
НА ТРЕНИНЗИ ЌЕ МОЖЕ ОД СЕПТЕМВРИ

Мала утеха за Онана: Казната му е ублажена, голманот на Ајакс се враќа на терените во ноември

пред 1 нед.
ОТКРИ ДЕТАЛИ ОД СВОЈОТ ЖИВОТ

Ѕвездата на Јувентус не сака скапа гардероба и бесни автомобили: Соиграчите ми се смеат

пред 1 месец
ПРИЧИНАТА Е НАГЕЛСМАН

Младиот напаѓач на Ајакс пред два месеци потпиша за Лајпциг, па сега не сака да оди, холандскиот клуб го купува назад

пред 1 месец
ВАН ДЕР САР ЈА ОТКРИ ПРИЧИНАТА

Несекојдневен потег: Ајакс ја освои 35-тата титула, па одлучи да го растури пехарот на мали парчиња и подели со фановите

пред 1 месец
ајакс ја одбрани титулата во Холандија

ВИДЕО: Ајакс ја одбрани титулата во Холандија , Тадиќ откри кој е најзаслужен

пред 2 мес.
ТОТЕНХЕМ ОСТАНА СО ПРАЗНИ РАЦЕ

Ајакс си го обезбеди можеби најголемото засилување: Клучниот човек во тимот иако имаше многу понуди потпиша нов договор

пред 2 мес.
Ајакс објави фотографија од новиот дрес

ФОТО: Новиот дрес на Ајакс во чест на Боб Марли

пред 2 мес.
НЕРЕШ ХЕРОЈ НА ТИМОТ ОД АМСТЕРДАМ

ВИДЕО: Ајакс во 91-та минута стигна до трофејот во Купот на Холандија- атакуваат на двојна круна

пред 2 мес.
Ајакс атакува на двојна титула

Холандскиот куп конечно пред разврска по пауза од две години

пред 2 мес.
СЕ Е ПРОМЕНЕТО ЗА ТРИ ГОДИНИ

ВИДЕО: Џеко е автор на една од најубавите фудбалски приказни

пред 2 мес.
ВО РИМ ОСТАНУВА НЕИЗВЕСНО

ВИДЕО: Рома израмни со Ајакс- Џеко стрелаше за 1:1

пред 2 мес.
ВЛЕЗЕ ОД КЛУПАТА И ЗА ПЕТ МИНУТИ ГО НАДМУДРИ ГОЛМАНОТ НА РОМА

ВИДЕО: Во Рим станува возбудливо- Ајакс се враќа во игра, води 0:1 против Рома

пред 2 мес.
Голманот на Ајакс ја презеде вината врз себе

Голманот на Ајакс ја презеде одговорноста за поразот: Јас сум виновен и никој друг…

пред 2 мес.
Српскиот фудбалер трагичар во Лигата на Европа

Тадиќ после промашениот пенал: Ми дојде да заплачам…

пред 2 мес.
Незадоволство кај момче вработено на стадионот во Амстердам

ВИДЕО: „Ти ќе крадеш време“? Момче – собирач на топки, го нокаутираше фудбалерот на Рома

пред 2 мес.