Tag: ајнтрахт франкфурт
БОРУСИЈА СО ПОБЕДА УТРЕ Е ВО ЕВРОПСКАТА ЕЛИТА

ВИДЕО: Шалке го шокираше Франкфурт и му направи услуга на најголемиот ривал Дортмунд

пред 3 мес.
ВОЗЕЛ ДВОЈНО ПОБРЗО ОД ДОЗВОЛЕНОТО

Остана без возачката дозвола: Тренерот на Ајнтрахт Франкфурт дивеел со 200 на час со своето Порше

пред 3 мес.
ЛЕГЕНДАРНИОТ ГОЛМАН И НА 44 ГОДИНИ НЕ РАЗМИСЛУВА ЗА ПЕНЗИЈА

Тутоспорт: Буфон заминува од Јувентус, има пет опции за нов клуб

пред 3 мес.
СЕПАК ТЕШКО ДЕКА ЌЕ ОСТАНЕ ВО ТИМОТ НА ЗИДАН

Лука Јовиќ сигурно се враќа во Мадрид: Тоа на необичен начин го откри неговата девојка

пред 4 мес.
Лука Јовиќ постигна гол против Волфзбург

ВИДЕО: Јовиќ постигна гол по повеќе од два месеци

пред 4 мес.
СИЛВА ДОНЕСЕ ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА ХАЛАНД И ДРУГАРИТЕ

ВИДЕО: Ајнтрахт Франкфурт стигна до голема победа во директниот дуел за четвртата позиција, Дортмунд се подалеку од ЛШ

пред 4 мес.
НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА НЕГОВИОТ БАЕРН МИНХЕН

Се враќа на голема врата: Бастијан Швајнштајгер станува спортски директор на клуб од Бундес лига?

пред 4 мес.
ЗАМИНУВА ВО ДРУГ ГЕРМАНСКИ КЛУБ

Голем проблем за Ајнтрахт: Тектонски промени во клубот- си заминува клучниот човек

пред 5 мес.
заврши победничката серија на ајнтрахт

ВИДЕО: Ајнтрахт поведе и застана, Вердер ја прекина победничката серија на тимот од Франкфурт

пред 5 мес.
КРАЛСКИОТ КЛУБ ОДГОВОРИ НА ПРОВОКАЦИИТЕ НА СВОЈОТ ДОВЧЕРАШЕН ФУДБАЛЕР

Реал Мадрид му возврати на Јовиќ: Јазикот не беше проблем, сосем друг беше проблемот

пред 6 мес.
Откако имаше одлично второ деби за Франкфурт

Јовиќ постигна два гола, неговиот соиграч Шо знаел дека ова ќе се случи

пред 6 мес.
србинот блесна со два гола

ВИДЕО: На Лука Јовиќ му лежи Бундес лигата, постигна два гола, Ајнтрахт победи против Шалке

пред 6 мес.
србинот ќе игра со бројот 9

ФОТО: Лука Јовиќ се врати во клубот од каде што дојде во Реал, старо-нов предизвик за Србинот

пред 7 мес.
второ коло во бундеслигата

ВИДЕО: Прва победа за Ајнтрахт сезонава, запиша триумф на гости кај Херта

пред 10 мес.
прв натпревар од 2 коло во бундеслигата

ВИДЕО: Ајнтрахт има убедлива предност по првиот дел на гости кај Херта

пред 10 мес.
Интер – Леверкузен е дербито во најава

ВИДЕО: Базел и Вулвс ја комплетираа четвртфиналната шема во Лига Европа

пред 12 мес.