Tag: академија пандев
Екипата од Чаир официјализираше уште еден трансфер

Маркоски го засили Шкупи: Тимот од Чаир гради ростер за битка на лидерските места на табелата

пред 2 недели
тренерот на струмичани со оцена по финалето

Васовски: Не искористивме две-три ситуации за гол, пеналите се лотарија

пред 1 месец
без голови и возбудувања по првиот дел

Финале на Купот: Силекс и Академија Пандев играат неефикасно во финалето и без голови

пред 1 месец
голема шанса за излез во европа

Финале на Купот: Васовски нема дилеми, Академија Пандев ќе го освои трофејот

пред 1 месец
Шанса за трофеј на тимовите од Струмица и Кратово

Васоски и Симов едногласни: Фокусирани сме на Купот, ова е еден натпревар

пред 1 месец
ИНВЕСТИЦИИ КОИ ЌЕ И ПОМОГНАТ И НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Сејдини: Вложуваме во инфраструктура, за сите клубови, пример е Академија Пандев

пред 1 месец
ПРВ ТЕРЕН СО НАЈМОДЕРНА ВЕШТАЧКА ТРЕВА ВО МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Академија Пандев доби од ФФМ терен вреден речиси 300.000 евра

пред 1 месец
КОЈ СО КОГО ИГРА ДО КРАЈ ВО БИТКАТА ЗА ОПСТАНОК

Вардарци пред невозможна опстанок мисија: Пеколниот распоред ги носи кон Втора лига

пред 2 мес.
ГОЛМАНИТЕ ФАТЕНИ НА СПИЕЊЕ

ВИДЕО: Најдобри моменти од ПМФЛ- два преубави гола, два големи голмански кикса, посебно на Захов

пред 2 мес.
Академија Пандев немоќни за реми во Кратово

ВИДЕО: Силекс обезбеди значајни бодови во битката за опстанок, Академија Пандев немаше сили за реми

пред 2 мес.
Академија Пандев немоќна во првиот дел

ВИДЕО: Силекс води по првиот дел, Академија Пандев без особена шанса пред противничкиот гол

пред 2 мес.
Подготовка за финалето од Купот

ПМФЛ: Силекс домаќин на Академија Пандев во воведниот меч од 29 коло

пред 2 мес.
вардар тоне кон втората лига

ВИДЕО: Како Академија Пандев го реши Вардар, му го „отвори патот“ кон Втората лига

пред 2 мес.
Академија Пандев оствари убедлив триумф

Вардарци декласирани: Чекорат во слободен пад кон Втората лига

пред 2 мес.
Вардар чекори кон длабоката зона за испаѓање

ФОТО: Црвено-црните декласирани од Академија Пандев по првиот дел

пред 2 мес.
НАТПРЕВАР ВАЖЕН И ЗА НАЈТРОФЕЈНИОТ ВАРДАР

Започнува разврската за прволигашкиот живот: Во Тетово гостува Силекс- победникот оди кон помирни води

пред 2 мес.