Tag: алаба
Ноќ за паметење

Баерн ја понижи Барселона како никој друг, славеше со 8-2

пред 2 мес.
Милер двоен стрелец

ВИДЕО:Баерн гази кон полуфинале, четири гола во мрежата на Барселона

пред 2 мес.
го среди нојер со ефектен автогол

ВИДЕО: Шпанците му се смеат на Алаба, постигна автогол кој ќе се прераскажува со денови

пред 2 мес.
СУПЕР АТРАКТИВНО ЗАПОЧНА ДУЕЛОТ МЕЃУ БАРСА И БАЕРН

ВИДЕО: Страшен меч играат Баерн и Барселона, два гола на двете страни за седум минути

пред 2 мес.
„Граѓаните“ се решени да се вратат на врвот во Англија

Нов договор за Гвардиола, Де Бруин и Стерлинг – Сити со рекорден трансфер буџет ова лето

пред 3 мес.
Деби на Стојановски по повредата на Трајковски

ВИДЕО: Извиси целата одбрана, Алаба и донесе предност на Австрија

пред 11 месец
Фаворитот експлодираше во второто полувреме

ВИДЕО: Ботис го налути Баерн, седум гола на „Алианц Арената“

пред 1 година