Tag: александар чеферин
Новиот систем донесе возбудлив фудбал

УЕФА размислува да остане новиот формат со еден меч во ЛШ

пред 2 мес.
ЛШ и ЛЕ се враќаат од среда

„Благодарам“ на дресовите и минута молчење во Лигата на шампиони и Лига Европа (ВИДЕО)

пред 3 мес.
претседателот на уефа удри по својата „дежела“

Чеферин: Со Владата на Словенија не сакам да имам ништо, тие се примитивни и негативни

пред 5 мес.
Претседателот на УЕФА со оптимистичка најава

Чеферин: Верувам дека стариот фудбал со навивачи на трибините ќе се врати наскоро

пред 5 мес.
изјава пред утрешниот состанок со националните федерации

Чеферин: Подобро фудбал без гледачи отколку воопшто да нема фудбал

пред 6 мес.
со натпревари и без нив, ливерпул ќе биде шампион

Чеферин: Не можам да видам сценарио во кое Ливерпул нема да биде шампион

пред 7 мес.
нема настап во лигата на шампионите и европа лигата

Претседателот на УЕФА им го соопшти сценариото на „бунтовниците“ од Белгија

пред 7 мес.
сезоната може да биде уништена и загубена

Чеферин: Засега само можеме да чекаме и ништо друго

пред 7 мес.
профитот во втор план, навивачите во прв

Чеферин: Фудбалот не може да се замисли без навивачи, затоа го одложивме ЕУРО 2020 на една година

пред 7 мес.
иако сити има десет пати поголем буџет

Чеферин предвидува неизвесен натпревар иако Сити има десет пати поголем буџет од Динамо

пред 10 мес.
заврши на тревата по еден жесток старт

ВИДЕО: Претседателот на УЕФА за малку ќе „настрадаше“ на натпревар во Љубљана

пред 1 година
Доделувањето ќе биде утре

Легендарниот Кантона со посебна награда од УЕФА

пред 1 година
Првиот човек на УЕФА најави промени за У21

Чеферин: Случувањата во Италија не смее да се повторат

пред 1 година