Tag: александар таневски
Стар-новиот тренер на Македонија ЃП за Дриблинг.мк

Таневски: Дома е секогаш убаво, верувам дека ќе ја вратиме самодовербата кај играчите, амбицијата е Европа

пред 3 мес.
Откако Жикица Тасевски поднесе оставка

Македонија ЃП одлучи, Александар Таневски се враќа во старото гнездо

пред 3 мес.
Октрива синдикатот на фудбалери на Македонија

СКАНДАЛ: Македонските фудбалски клубови злоупотребени, се регрутираат играчи од Зимбабве во нивно име

пред 6 мес.
Промени во прволигашот од Струмица

Академија Пандев ја потврди оставката на Александар Таневски

пред 11 мес.
Академија Пандев е во потрага по нов тренер

Александар Таневски поднесе оставка: Голема благодарност до Горан Пандев

пред 11 мес.
Сериозно засилување за тимот на Таневски

Академија Пандев посакува многу голови од Марјан Радески – напаѓачот пристигна во Струмица

пред 1 година
Новиот член на стручниот штаб на Таневски за Дриблинг.мк

Костовски: Мотивиран сум да работам со млади и талентирани фудбалери во перфектни услови

пред 1 година
Тренерот на Академија Пандев за мометалната ситуација во Мак-фудбалот

Таневски: Нашата желба е сезоната да се доигра и се да биде решено на зелениот терен, секако здравјето е на прво место

пред 1 година
Тренерот на Академија Пандев за ситуацијата со Ковид-19

Таневски: Сакам ова што побрзо да заврши, и Бог да го чува целиот наш народ и Македонија

пред 1 година
Деби пораз за Александар таневски на клупата на струмичани

ВИДЕО: Работнички со голот на Велкоски ја совлада Академија Пандев на „Тодор Проески“

пред 1 година
промените во Струмица треба да донесат подобри резултати

Академија Пандев на Таневски му посака среќа против Работнички

пред 1 година
Новиот тренер на Академија Пандев за дриблинг.мк

Александар Таневски: Титула во Купот и пласман во натпреварувањата на УЕФА преку ПМФЛ

пред 1 година
Од Ѓорче во Струмица, соработката утре ќе биде официјализирана

Александар Таневски е изборот на Академија Пандев, ќе дебитира против Работнички на „Тодор Проески“

пред 1 година
откако постави високи стандарди и цели

Александар Таневски ја напушти Македонија ЃП, клубот во потрага по нов тренер

пред 2 години
Одработена обука во Нион

Македонските фудбалски тренери „бркаа“ УЕФА ПРО лиценца

пред 2 години
Бодот во Тетово ќе служи за дополнителна мотивација

Александар Таневски: Со малку среќа ја остваривме целта на тешкото гостување

пред 2 години