Ознака: александар трајковски
пред 4 дена

ВИДЕО: Мајорка и Трајковски прославија сензационална победа над фаворизираниот Реал Мадрид

„Кралевите“ ја загубија лидерската позиција на табелата во Ла Лига откако вечерва загубија на гостувањето кај Мајорка со 1:0. Ова за „Кралевите“ беше прв овосезонски...

пред 4 дена

ФОТО: Трајковски на клупа, Јовиќ добива шанса од првата минута

Мајорка го дочекува Реал Мадрид во натпревар од 9 коло во ЛА Лига. Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски одново е на клупата за резерви кај домаќините. Зидан...

пред 4 дена

Зидан во одбрана на Јовиќ: Не е обесхрабрен, добро ја разбира ситуацијата

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ се уште го чека прввиот гол за Реал Мадрид, а шпанските медиуми не запираат со притисокот врз него. Тренерот Зинедин Зидан на пред-конференција...

пред 5 дена

„Кралевите“ без тројца првотимци против Трајковски и Мајорка

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски утревечер од 21 часот со Мајорка го дочекува Реал Мадрид во натрпевар од 9 коло во Ла Лига. Според „Марка“ во составот...

пред 2 недели

ВИДЕО: Мајорка конечно успеа да победи, Александар Трајковски не доби шанса

Фудбалерите на Мајорка ја прекинаа низата без триумф во Ла лига откако попладнево славеше против Еспањол на домашен терен со 2:0. Будимир го отвори резултатот во 37 минута...

пред 2 недели

ФОТО: Морено повторно го остави Трајковски на клупата за резерви

Мајорка го дочекува Еспањол со желба за втора овосезонска победа во Ла лига. Тренерот на домаќините, Виктор Морено уште еднаш ја потврди својата филозифија во однос...

пред 4 недели

ВИДЕО: Мората дел од нов „циркус“ Трајковски не можеше да спречи пораз

Избраниците на Диего Симеоне реалтивно лесно дојдоа до трите бода на гостувањето кај Мајорка победувајќи со 2:0 во шестото коло од Ла Лига. Головите за гостите ги постигнаа,...

пред 4 недели

ФОТО: Мајорка трет натпревар по ред, без Трајковски во почетниот состав

Александар Трајковски се соочува со статусот „резерва“ во екипата на Мајорка на последните три натпревари во Ла Лига. Ова го најавивме денеска откако медиумите од...

пред 4 недели

ФОТО: Трајковски од клупата ќе чека шанса против Атлетико

Александар Трајковски не е најавен во почетниот состав на Мајорка за мечот со Атлетико Мадрид вечерва во најсилната фудбалска конкуренција на Шпанија. Според најавите...

пред 1 месец

ФОТО: Трајковски ќе чека шанса од клупата за дуелот со Билбао

Четврти натпревар по ред, Александар Трајковски не е дел од почетниот состав на Мајорка во натпревар од Ла лига. Македонскиот фудбалски репрезентативец ќе ја чека својата...