Ознака: александар трајковски
во очекување сезоната да продолжи

ФОТО: Насмеан и ведар, Александар Трајковски напорно тренира

пред 1 месец
ништо нема да биде исто во фудбалот како порано

ФОТО на денот: Како се прави дезинфекција на соблекувалната на Александар Трајковски во Мајорка

пред 2 мес.
Македонскиот репрезентативец за понудата од гигантот од Серија А

Трајковски потврди: Имаше интерес од Милан, но решив да се пробам во Шпанија

пред 2 мес.
Трајковски не беше во ростерот

ВИДЕО: Мајорка успеа да слави на гостувањето кај Еибар

пред 4 мес.
македонскиот репрезентативец повторно не настапи

ВИДЕО: Трајковски вон составот, Мајорка минимално победи

пред 5 мес.
настапи во купот но не добива шанса во првенството

ФОТО: Александар Трајковски не е ниту меѓу резервите кај Мајорка за мечот со Сосиедад

пред 5 мес.
македонскиот репрезетативец не е ниту меѓу резервите

ФОТО: Мајорка без Трајковски во составот против Валенсија

пред 6 мес.
мајорка една од двете екипи без победа на гости сезонава во ла лига

ВИДЕО: Трајковски не доби шанса, Мајорка загуби и ја продлабочи резултатската криза

пред 6 мес.
средбата ќе ја започне од клупата за резервни играчи

ФОТО: Трајковски во составот на Мајорка на мечот со Гранада

пред 6 мес.
триумф со 1-0

Куп на Кралот: Трајковски одигра цел натпревар, Мајорка победи

пред 7 мес.
повредата санирана

Трајковски се враќа во составот на Мајорка во Купот на Кралот

пред 7 мес.
нова победа на леванте

ВИДЕО: Барди одигра 11 минути, Леванте ја победи Мајорка без Трајковски во составот

пред 7 мес.
одлуката утре

Детали за повредата на Трајковски, тој е под посебен лекарски режим

пред 8 мес.
по дуелот со австрија

Трајковски денес на прегледи, ќе се утврдува сериозноста на повредата

пред 8 мес.
По првото полувреме во Виена

ВИДЕО: Австрија игра одлично и води со голот на Алаба, Македонија остана без Трајковски

пред 8 мес.
Напаѓачот на Мајорка е оптимист

Трајковски: Најважно е сега да се обидеме да ги добиеме овие два натпревари

пред 8 мес.