Tag: александар васоски
Струмичкиот прволигаш почна со тренинзи

Васоски и Академија Пандев ги започнаа подготовките, присутни беа и новите засилувања

пред 2 недели
вардар е минато, следува предизвик во струмица

Васоски: Куп титула и опстанок, тоа целта во вториот дел од сезоната за Академија Пандев

пред 4 недели
одреден е и стручниот штаб

ФОТО: Академија Пандев го претстави Васоски, прозивка на 8 јануари

пред 4 недели
тетовче има нов предизвик во струмица

ОФИЦИЈАЛНО: Александар Васоски од денеска тренер на Академија Пандев

пред 4 недели
По заминувањето на Васоски, следува распад систем

Започнува егзодусот во ФК Вардар, најдобрите во потрага по нови клубови

пред 1 месец
Васоски ќе седне на клупата на академија пандев

ФК Вардар му се заблагодари на Васоски: Благодариме и среќно, Тетовче!

пред 1 месец
тренчовски ја „отвори“ вратата за васоски во академија пандев

Академија Пандев наскоро ќе го наименува Александар Васоски за нов тренер

пред 1 месец
Стратегот се поврзува со работа во Академија Пандев

Васоски го напушти ФК Вардар: Не дозволувајте да згасне најсветото нешто во Мак-фудбалот

пред 1 месец
Приказната завршува, клубот пред згаснување

Александар Васоски по шест години си заминува од ФК Вардар

пред 1 месец
Пред денешното дерби со Работнички во ПМФЛ

Васоски: Мислам дека ќе решаваат нијанси, но се надевам дека Вардар ќе победи на крај

пред 2 мес.
„Вардарци“ уморни од молби и апели

Васоски: ФК Вардар е оставен сам на себе, можно е згаснување – Град Скопје незаинтересиран

пред 2 мес.
Започнува новата сезона во ПМФЛ

Вардар против Борец ќе докажува дека проблемите во клубот се во втор план

пред 6 мес.
Црвено- црните немаат многу време за тренинг

ФОТО: Вардарци почнаа со подготовки, Васоски има респектабилен тим и 4 засилувања

пред 6 мес.
Васоски деновие ќе знае со што ќе располата

ФК Вардар почнува со подготовките за новата сезона, но неизвесноста останува

пред 6 мес.