Tag: алиоски
потпишува договор на 2 години

ВИДЕО: Алиоски официјално нов играч на Ал Ахли

пред 4 дена
Ангажманот е потврден

Откако Алиоски бараше преголема плата, Галатасарај си најде друг лев бек

пред 5 дена
Причината зошто пропадна трансферот

Алиоски барал премногу а не вредел тврди Терим

пред 6 дена
алиоски ќе има нов клуб, лидс се засили со играч од барселона

ФОТО: Две причини зошто Алиоски го напушти Лидс, клубот од Англија се пофали со нов играч

пред 4 недели
му го облекоа и дресот

ФОТО: Познато е името на новиот клуб на Езџан Алиоски

пред 4 недели
секогаш шампион, ти благодариме за се, објави лидс јунајтед

ВИДЕО: Лидс и Алиоски се разделија, клубот му посвети специјално видео

пред 4 недели
лидс треба да се потруди да ги исполни условите

ФОТО: Алиоски одбил 2,5 милиони евра плата од ЦСКА, сака да игра за помалку во Лидс

пред 1 месец
избрани најлоште единаесетмина на еуро

Избран најлошиот тим на ЕУРО 2020 , во него имаше место и за еден Македонски репрезентативец

пред 1 месец
алиоски добива конкуренција во лидс

ФОТО: Лидс пред потпис со играч на Барселона, Алиоски ја напушта Англија?

пред 1 месец
разделбата станува извесна меѓу лидс и алиоски ?

Алиоски не останува во Лидс, доби нова понуда која не се одбива?

пред 1 месец
две различни полувремиња

Алиоски: Требаше да играме поагресивно во целиот меч

пред 2 мес.
санкциониран за инцидентот

Австриската фудбалска федерација: Алиоски е провокатор , требаше тој да биде санкциониран, а не Арнаутовиќ

пред 2 мес.
можен е пресврт во преговорите

Лидс не се откажува од Алиоски, верува во продолжување на договорот

пред 2 мес.
А убаво Алаба го држеше за уста

УЕФА потврди: Арнаутовиќ доби казна затоа што го навреди Алиоски

пред 2 мес.
официјално е покрената истрага

УЕФА покрена истрага против Арнаутовиќ за инцидентот со Алиоски

пред 2 мес.
тврди дека не е расист

Арнаутовиќ: Не сум расист , ја расчистивме работата

пред 2 мес.