Tag: алиоски
алиоски стартер , ги одигра сите 90 минути

ВИДЕО: Лидс Јунајтед запиша победа против Саутемптон, Алиоски одигра 90 минути

пред 8 часа
фа на потег, во лидс изненадени

ВИДЕО: ФА отвори истрага за Алиоски за гестикулација која нема никаква врска со расизам

пред 3 дена
понудата е на маса, алиоски е на потег

Поранешен селектор на Шкотска тврди: Алиоски останува во Лидс

пред 5 дена
џани феноменален во триумфот на тотенхем

ВИДЕО: Алиоски со асистенција во триумфот над Тотенхем

пред 2 недели
тренерот на лидс не е сигурен дали алиоски останува

Биелса со изјава најави што очекува од Алиоски, договорот се уште не е продолжен

пред 2 недели
џани продолжува во турција

Алиоски продолжува во Галатасарај по крајот на сезоната

пред 2 недели
Заврши авантурата во Англија

Алиоски дефинитивно ќе игра во Турција, Лидс не успеа да го разубеди левиот бек

пред 2 недели
во „наш“ стил...

ВИДЕО: Алиоски Балкански го реши Ван Бисака – „Да ти е*ам мајката!“

пред 3 недели
Домаќините требаше да добијат пенал по играта со рака на Шо

ВИДЕО: ВАР го спаси Јунајтед, Алиоски и Лидс освоија бод против фаворитот

пред 3 недели
Неочекуван избор

Алиоски ја преферира Турција, ја одбил најновата понуда од Лидс!?

пред 3 недели
Се чини дека лидс не сака да го задржи

Алиоски има повеќе опции, веќе пристигнала и првата конкретна од Турција

пред 4 недели
ливерпул е инспирација за лидс и алиоски

ФОТО: Алиоски стартер за Лидс против шампионот на Англија

пред 4 недели
Во Премиер лигата

Алиоски и Лидс против традицијата бараат победа над Ливерпул

пред 4 недели
кратко и јасно !

ФОТО: Се огласи Алиоски по големата победа против Сити, каков натпревар, срце, карактер…

пред 1 месец
како на плеј-стејшн

ВИДЕО: Асистенцијата на Алиоски прецизна како од компјутер, Лидс освои три бода против Сити

пред 1 месец
со играч помалку

ВИДЕО: Алиоски асистира, Лидс го шокира Сити во Манчестер

пред 1 месец