Tag: анчелоти
еден фактор бил решавачки

Анчелоти има објаснување за поразот од Шериф, еден фактор бил решавачки

пред 3 недели
секогаш гледам во мојот тим

Анчелоти: Не се радувам ако на некој клуб му оди лошо, дури и ако тоа е Барселона

пред 3 недели
По победата над Интер

Анчелоти: Брозовиќ ни предизвика проблеми, но успеавме тоа да го изменаџираме

пред 1 месец
Работите се сменети

Иско живее втор „живот“ под водство на Анчелоти

пред 1 месец
Георгина го „пецна“ Анчелоти: Се надевам дека нема да го демантира ова

ФОТО: По враќањето на Роналдо во Јунајтед, порака од Георгина за Анчелоти

пред 2 мес.
во интервију за клубската телевизија

Анчелоти: Алаба е интелигентен играч, тоа ќе ни значи многу

пред 3 мес.
го тренираше во евертон па го сака во реал

Анчелоти најде засилувања во Евертон, наскоро преговорите меѓу двата клуба

пред 3 мес.
Норвежанецот донел одлука

Одегард ги разочара навивачите на Арсенал со објавата на Инстаграм

пред 4 мес.
полицијата трага по ограбувачите

ФОТО: Драма во домот на Анчелоти, полицијата спречила катастрофа

пред 8 мес.
Италијанскиот тренер беше воодушевен

Карло Анчелоти: Каков натпревар, овој бод е како победа за нас

пред 8 мес.
Младиот напаѓач е на трансфер листата

Евертон е подготвен да преговара за евентална продажна на Кин во ПСЖ

пред 9 мес.
Пред дуелот со Лидс

ВИДЕО: Анчелоти не можеше да се воздржи- солзи за Марадона

пред 11 мес.
Пријатна атмосфера за Италијанецот

Анчелоти сака да остане во Евертон, ветува големи успеси и го носи Иско

пред 12 мес.
Максимален учинок во воведните четири кола

ФОТО: Анчелоти пред дербито со Ливерпул прогласен за тренер на месецот

пред 1 година
Официјални состави за воведниот меч во Англија

ФОТО: Евертон со проверен тим, Билиќ го остави Филипс на клупа

пред 1 година
Италијанрецот презадоволен од екс играчот на Реал

Анчелоти: Хамес не е брз,  ако сакав таков ќе го земев Усеин Болт

пред 1 година