Tag: Андреа Пирло
ЗАДОВОЛЕН ОД СРАБОТЕНОТО ВО СТАРАТА ДАМА

Пирло се огласи откако Јувентус му врачи отказ

пред 2 мес.
ПОЗНАТ УШТЕ ЕДЕН НОВ ТРЕНЕР ВО КАЛЧОТО?

Ди Марцио: Асистентот на Пирло во Јувентус ќе го наследи Јуриќ во Верона

пред 2 мес.
НЕВЕРОЈАТНИ ТРЕНЕРСКИ ПРЕТУМБАЦИИ НА АПЕНИНИТЕ

Нема долго да биде без работа: Пирло го чека отказот во Јувентус, веќе има нов клуб

пред 2 мес.
Клучен натпревар за спас на сезоната

ФОТО: Пирло со чуден потег, без Роналдо ќе ја нападне Болоња  

пред 2 мес.
ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ЗА НАЈТРОФЕЈНИОТ ИТАЛИЈАНСКИ КЛУБ

Јувентус побарале од фудбалерите да прифатат одложување на исплатата на платите

пред 2 мес.
ПОЗНАТА ИДНИНАТА НА ТРЕНЕРОТ НА ЈУВЕНТУС

Ла Газета Дело Спорт открива што ќе биде со Пирло следната сезона

пред 2 мес.
„Старата Дама“ верува во пласман во ЛШ

Пирло: Јасно е дека нашата судбина не е во нашите раце

пред 2 мес.
МЕЃУ КАНДИДАТИТЕ И ИНЗАГИ И ГАТУЗО

Ниту Алегри, ниту Зидан: Пирло добива отказ, главен фаворит за нов тренер на Јувентус е Синиша Михајловиќ

пред 2 мес.
КАЈ РАКОВОДСТВОТО ВЛАДЕЕ ПАНИКА

Бурно во Јувентус: Недвед и Паратичи се карале на паркинг поради иднината на Пирло

пред 2 мес.
ТРЕНЕРОТ НА ЈУВЕНТУС ВЕЛИ ИМААТ ДОБРИ ШАНСИ ЗА ЛШ

Пирло: Распи*дени сме, сакам да видам крв во очите кај играчите- Роналдо? Ќе видиме

пред 2 мес.
нема да има спектакуларни откази

Недвед потврди: Пирло и Роналдо остануваат, ќе се бориме до крај, ова е Јувентус

пред 2 мес.
Италијанска „Ла Штампа“ пренесува:

Деновите на Пирло се изброени, Тудор ќе го води Јувентус против Сасуоло?

пред 3 мес.
Тренерот на Јувентус по убедливиот пораз од Милан

Пирло: Тешко е да се објасни зошто изгубивме, нема да се откажам, оваа работа ја прифатив со голем ентузијазам

пред 3 мес.
34 натпревари, 34 различни стартни единаесетки

Пирло е мајсторот за ротација, ниту еднаш не го повторил почетниот состав во Серија А

пред 3 мес.
СЕ НАДЕВА ДЕКА МИЛАН ЌЕ ОДИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Анчелоти во одбрана на својот поранешен играч: Не сакам да ги критикувам резултатите на Пирло

пред 3 мес.
ПОРТУГАЛЕЦОТ НЕ Е ВО ПЛАНОВИТЕ НА ПОТЕНЦИЈАЛНИОТ СТАРО- НОВ ТРЕНЕР НА СТАРАТА ДАМА

Целосна реконструкција: Новиот тренер подготвува револуција во Јувентус без Кристијано Роналдо во составот

пред 3 мес.