Tag: Андреа Пирло
Предводникот на „Старата Дама“ се обиде да се оправда по ремито со Верона

Пирло: Ни недостигаа повеќе искусни играчи, постојат мали детали кои за жал помладите играчи не ги разбираат

пред 1 ден
Тренерот на Јувентус по поразот во Португалија

Пирло: Кога ќе примите гол во првата минута, природно е играчите да ја загубат самодовербата

пред 1 нед.
Тренерот на јуве тврди дека немало пенал за Наполи

Пирло: Ако ваков пенал беше свирнат за нас, тоа ќе предизвикаше многу реакции

пред 2 недели
ВЕЧЕРВА РЕВАНШ МЕЃУ ГОЛЕМИТЕ РИВАЛИ

Пирло: Јувентус има предност за финале, Буфон и Клушевски од првата минута против Интер

пред 3 недели
одлуката е дефинитивна

Црвена Ѕвезда одби милиони за својот млад играч: Го гледаме како Пирло или Модриќ во иднина

пред 4 недели
Тренерот на Јувентус верува во составот

Пирло: Полека почнуваме да влегуваме во форма, но можеме уште подобро

пред 4 недели
По победата над наполи во Супер Купот на Италија

Пирло: Мислам дека не заслуживме толку многу критики, затоа и сум повеќе од среќен за овој трофеј

пред 1 месец
предводникот на Јувентус вели дека Конте го поттикнал да стане тренер

Пирло: Очекувам да видам агресивен Интер а ние не смееме да се плашиме

пред 1 месец
Тренерот на Јувентус по победата над Џенова

Пирло: Си го искомпликувавме животот, ни недостигна концентрација од време на време

пред 2 мес.
Планот е да одмори дел од ѕвездите

Пирло ќе експериментира со составот на Јувентус за дуелот со Џенова

пред 2 мес.
тренерот на јувентус со оценка на досегашната работа

Пирло: Лесно се станува херој, но уште полесно се стигнува до нула

пред 2 мес.
„старата“ дама пред време заминала со мислите на пауза

Андреа Пирло: Бевме спори, нефокусирани, неизбежно беше да загубиме

пред 2 мес.
Стратегот на „старата дама“ е задоволен

Пирло по победата над Парма: Ова е Јувентус кој сакам да го гледам

пред 2 мес.
тренерот на „старата дама“ бара подобра игра од тимот

Пирло не е задоволен од формата на Јувентус, потребно е многу подобро и повеќе…

пред 3 мес.
„старата дама“ нема резултати кои навивачите ги очекуваат

Пирло под притисок, Роналдо игра кога сака, формата не е на потребно ниво

пред 3 мес.
Тренерот на Јувентус по ремито со Беневенто

Пирло: Мора да научиме да ги читаме моментите на натпреварот и Реал зависеше од Роналдо

пред 3 мес.