Tag: анталија
тетовчани закажаа средба со динамо киев

ФОТО: Шкендија ги потврди пријателските средби, ќе одигра четири во Анталија

пред 17 часа
Шест дуели за подигнување на формата

Македонија ЃП ги потврди контролните натпревари во зимските подготовки

пред 6 дена
Чаирчани со прв собир

Шкупи со нов тренер и иста амбиција ги започна зимските подготовки

пред 2 недели
Тетовскиот прволигаш потврди

Официјално: Омар Имери ја напушти Шкендија, ќе игра за Анталија

пред 5 мес.
Порази во поединечна конкуренција и во парови

Лина Ѓорческа изненадувачки ги заврши настапите на турнирот во Анталија

пред 11 месец
Одличен почеток на сезоната ...

Ѓорческа со победа тргна на турнирот во Анталија

пред 11 месец
Тетовчани славеа над Либерец

ФОТО: Шкендија со победа ги затвори подготовките во Анталија

пред 12 мес.
„Комитите“ не го оставаат Вардар сам

ВИДЕО: Вардар се сака секогаш – „Комитите“ ги пречекаа вардарци на враќање од Анталија

пред 12 мес.
на натпреварот немаше голови

Работнички одигра нерешено со тим од Русија на пријателски натпревар

пред 12 мес.
Меч меѓу балканските гиганти

ФОТО: Почетниот состав на Вардар за мечот со Црвена Звезда

пред 12 мес.
Против Пирин Благоевград

ФОТОГАЛЕРИЈА: Работнички со реми ги започна подготовките во Анталија

пред 12 мес.
„Романтичарите“ ја брусат формата

ФОТОГАЛЕРИЈА: Работнички тренира во Анталија, утре е првата контролна средба

пред 12 мес.
на подготовските во Анталија

Академија Пандев ремизираше против поранешниот Руски прволигаш

пред 12 мес.
Потребни му беа само 27.минути

ВИДЕО: Јаховиќ не знае за доста, нов погодок на дебито за Анталијаспор

пред 12 мес.
Тетовчани наредните две седмици ќе биде во Турција

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонскиот првак „полета“ за Анталија

пред 12 мес.
Пораз на Вардар

ВИДЕО: Вардар ја загуби пријателската средба со Хајдук од Сплит

пред 1 година