Tag: антонио конте
Поранешниот тренер на Интер

Антонио Конте добил понуда да стане селектор, тој сака работа во клуб

пред 2 дена
ЈА СТАВИ СВОЈАТА ИТАЛИЈА МЕЃУ ФАВОРИТИТЕ

Конте не верува во изненадување: Една од овие четири репрезентации ќе го освои ЕУРО 2020

пред 1 месец
Италијанецот говореше и за ситуацијата со Ериксен

Конте: Сакам да гледам фудбал и да напредувам, но една година ќе паузирам од работа

пред 1 месец
БАРАЛ ПРОЕКТ

Конте одговри на обвинувања дека само финансиите го интересираат: Не сум опседнат со парите

пред 1 месец
преговорите не вродија со плод

Конте му кажа „не“ на Тотенхем, Италијанецот не верува во стабилноста на лондончани

пред 2 мес.
во интер заработуваше богатство, сега добива поголема плата

Конте ќе го одере Тотенхем, објавени детали колкава ќе му биде платата

пред 2 мес.
Ќе има ли договор ?

Антонио Конте пред шокантен кам-бек во Премиер лигата

пред 2 мес.
ДВЕ ИСКУСНИ И ДВЕ МЛАДИ ТРЕНЕРСКИ ИМИЊА

Кој ќе го наследи Зидан? Флорентино Перез и Реал Мадрид бираат меѓу четири имиња

пред 2 мес.
ПОРАДИ ФИНАНСИСКАТА СОСТОЈБА НИКОЈ ВЕЌЕ НЕ СЕ РАДУВА НА ТИТУЛАТА

Ништо од двете најголеми желби: Нови кандидати за тренер на Интер се Мијахловиќ, Фонсека и Сари

пред 2 мес.
НАЈГОЛЕМИТЕ ЅВЕЗДИ САКААТ ДА ИЗБЕГААТ ОД МИЛАНО

Четири клучни првотимци сакаат да си заминат: Интер пред распад по заминувањето на Конте?

пред 2 мес.
ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА ФАНОВИТЕ НА ИНТЕР

Интер се подготвува за заминување на Конте: Започнати преговори со Симоне Инзаги

пред 2 мес.
Ќе мора да внимава што прави

ВИДЕО: Лаутаро беснееше па доби последна опомена од Конте

пред 2 мес.
ДАЛИ Е МОЖНО ДА ИМА РАСПАД ВО ИНТЕР ПО СКУДЕТОТО?

Конте подготвен да го шокира Интер: Не го прифаќа барањето на управата, заминува со клучните играчи?

пред 2 мес.
Ќе има ли нова вербална војна

Конте за Мурињо: Му посакувам се најдобро, освен кога ќе ја води Рома против Интер

пред 3 мес.
ТРАНСФЕР КОЈ БИ ПРЕДИЗВИКАЛ ВИСТИНСКИ ПОТРЕС НА АПЕНИНИТЕ

Алегри добива конкуренција: Италијански новинар најавува сензационално враќање на Конте во Јувентус

пред 3 мес.
САКАЛ РЕМОНТ НА ЕКИПАТА

Поранешниот директор на Интер: Мурињо знаеше што се подготвува и побегна, никогаш нема да му простам

пред 3 мес.