Tag: антонио рудигер
Наскоро ќе има официјална потврда

Тони Крос го убедил Рудигер, Реал Мадрид ќе се засили со бекот на Челси

пред 3 недели
РЕЧИСИ ЦЕЛА ЕВРОПА ГО САКА

Понуда која не може да ја одбие: Рудигер заминува од Челзи и станува најскапо платен дефанзивец на свет

пред 1 месец
Следното лето го напушта Лондон

Рудигер донел конечна одлука, Челси ја загуби битката со дефанзивецот

пред 1 месец
МАДРИД ИЛИ РИМ?

Рудигер заминува од Челзи: Не можат да се договорат околу платата, Реал и Рома го чекаат

пред 2 мес.
ОСТАНУВАЊЕ ВО АНГЛИЈА ИЛИ ...

Ди Марцио го отпиша Реал Мадрид: Рудигер без пари го напушта Челзи и бира меѓу четири клубови

пред 3 мес.
ГЕРМАНЕЦОТ ПРЕД ТРАНСФЕР

Реал Мадрид сака засилување во дефанзивата: Рудигер зимски приоритет на Кралевите

пред 3 мес.
НЕМААТ ПАРИ ДА ПЛАЌААТ

Мундо Депортиво: Барселона без пари носи пет засилувања- нивната цена вкупно 180 милиони евра

пред 3 мес.
ЗАИНТЕРЕСИРАНИ РЕАЛ МАДРИД И БАЕРН МИНХЕН

Неочекувани проблеми за Челзи: Антонио Рудигер одби да го продолжи договорот

пред 4 мес.
Дефанзивецот игра топло-ладно со Челси

На Рудигер не му се брза, прво настап на ЕУРО па потоа преговори за нов договор

пред 10 мес.