Tag: апенини
Ова не е добро

Ковид-19 проблемите во Монца продолжуваат, потврдени новозаразени

пред 1 нед.
радост и одличја за избраниците на гатузо, сребро за момците во црно-бело

ВИДЕО: Елмас се радува на трофејот, но не му е јасно што му одбрани Буфон!

пред 4 мес.
Во Лацио се среќни по најавата за рестарт во Серија А

Лотито: Ова не е победа за Лацио, ова е победа за целиот фудбал во Италија

пред 5 мес.
Планот е поставен и изгласан

Серија А ќе продолжи на 13 јуни, телевизиите и клубовите ќе си ги добијат парите според договореното

пред 5 мес.
Сезона која сакаат да ја заборават фановите на „Старата Дама“

ВИДЕО: На денешен ден Јувентус ја прослави титулата во Серија Б, Дел Пјеро беше прв стрелец

пред 5 мес.
Скриен оптимизам во зборовите на министерот за спорт

Спадафора: Се надеваме дека сезоната во Серија А ќе продолжи наскоро, но рано е за датум за рестарт

пред 6 мес.
Нема сиво, или црно или бело

Парма нема да тренира додека не е сигурна дека се е безбедно!

пред 6 мес.
Министерот за спорт на Италија контра премиерот

Спадафора: Сеуште е рано да тврдиме дека Серија А ќе продолжи наскоро

пред 6 мес.
Амбициозен план за фудбалот на Апенините

Сезоната во Серија А ќе се доигра до 12 јули, ќе остане време за ЛШ и ЛЕ

пред 6 мес.
Министерот за спорт на Италија најави 400 милиони евра помош

Спадафора: Големите клубови живеат во „балон од сапуница“, после оваа криза ништо повеќе нема да биде исто

пред 7 мес.
Многу опции и предлози за ситуацијата во Италија

Некои натпревари ќе бидат одложени, дербито Јуве – Интер зад затворени врати?

пред 8 мес.
Дерби на дното во Серија А

ФОТО: Мота не остана на зборот, Пандев не е стартер за Џенова против Спал

пред 11 месец