Tag: арена спорт
МЕДИУМСКИОТ МРАК ПРЕДИЗВИКУВА РЕВОЛТ

Рестрикции од недела, спорт на ТВ нема да гледаме – почнува црното сценарио !

пред 4 мес.
Рестартот во спортот ќе го гледаме на стримови?

Спортски мрак на ТВ од недела, операторите најавуваат гасење на каналите!

пред 4 мес.
Ќе гледаме спорт само на МРТВ

Спортски тв мрак на кабловска, „Спорт Клуб“ и „Арена Спорт“ ќе ги бараме на интернет стримови?

пред 8 мес.
ЕКСКЛУЗИВНО

Натпреварите од НБА лигата од октомври само на ” АРЕНА СПОРТ “

пред 1 година
Поранешниот репрезентативец отворено за моменталната слика

Ќумбев: По овој дебакл во Европа, договорот со Аренаспорт секако ќе биде корисен!

пред 1 година
ветеното го исполни

Поповски: Сејдини направи нешто што на никого не му успеа, ПМФЛ да се гледа пред 15. милионски аудиториум

пред 1 година
ДРИБЛИНГ ТОА ГО НАЈАВИ ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ

ФФМ официјално потврди, ПМФЛ од оваа сезона на Аренаспорт и МТВ

пред 1 година
Падна договор за ТВ правата

ПМФЛ за 150 000 евра на Арена Спорт и на МРТВ

пред 1 година
Регионалните ТВ гиганти во борба за ПМФЛ

ПМФЛ ќе се пренесува телевизиски на регионално ниво

пред 1 година