Ознака: аргентина
и денеска се прераскажува потегот на марадона

ВИДЕО: На денешен ден пред 34 години Марадона постигна гол со „божја рака“

пред 1 нед.
Црвено-црните бараат среден бек

Аргентинецот Пабло Симонет пред потпис со РК Вардар

пред 1 месец
тврди претседателот на расинг клуб

Готово е, Лаутаро Мартинез е играч на Барселона

пред 1 месец
Гвардиола ја добива трката со Солскјер

Манчестер Сити е фаворит за ангажманот на супер-талентот Тиаго Алмада

пред 2 мес.
Сите се во строј...

Ѕвездата на Јувентус конечно пристигна во Торино

пред 2 мес.
КАПИТЕНОТ НА БАРСЕЛОНА ЗА НАПАЃАЧОТ НА ИНТЕР

Меси: Лаутаро е спектакуларен, комплетен е во повеќе сегменти и сличен е на Луис Суарез

пред 2 мес.
Гвардиола најде ново решение за одбраната на „Граѓаните“

Манчестер Сити ќе го размени Отаменди со талентираниот дефанзивецот на Ривер Плата

пред 2 мес.
Низок удар за бренд како Јунајтед....

Сопругата на Ди Марија со контраверзна изјава го „погреба“ Манчестер Јунајтед

пред 2 мес.
прогласен е шампион но нема да има испаѓање

ОФИЦИЈАЛНО: Аргентина означи крај на фудбалската сезона

пред 2 мес.
Поразот тешко прифатлив

Игуаин открива: После промашувањето на СП сакав да се откажам од фудбалот, мајка ми се предомисли

пред 2 мес.
Идејата е реализирана од Ферара и Канаваро

ВИДЕО: Дресот на Марадона продаден за 55 000 евра, парите се наменети за борбата со Ковид-19

пред 2 мес.
освојувачот на грен слем титули

Шок во белиот свет: Познатиот тенисер тешко болен

пред 2 мес.
Аргентинецот зад себе го остави својот долгогодишен ривал роналдо

FourFourTwo: Меси е најдобар фудбалер во последните 25.години

пред 2 мес.
Во разгвор за марка

Креспо открива: Ништо не пропуштив во животот, имаше оргии, пари и жени

пред 2 мес.
Аргентинецот ја завршува етапата во Серија А

Ветеранот на Милан нема намера да се откаже од фудбалот

пред 3 мес.
агуеро се враќа дома во клубот каде ја започна кариерата

Голем клуб од Агентина се интересира за Серхио Агуеро

пред 3 мес.