Tag: аргентина
СЕ ИЗРАДУВА НА ПРЕГОЛЕМИОТ УСПЕХ

Солзите на Меси по хет трикот ги виде цел свет: За ова сонував

пред 4 мес.
Во јужна америка

ВИДЕО: Меси го собори рекордот на Пеле па почна да плаче

пред 4 мес.
нема да поминат неказнето

Тотенхем ги казнува „проблематичните“ Аргентинци

пред 4 мес.
најдоа решение за проблемот

Аргентинските sвезди се упатија кон Хрватска по хаосот во Бразил

пред 4 мес.
РЕАКЦИИТЕ НЕ СТИВНУВААТ

Меси со реакција за скандалот: Овде сме три дена, зарем чекаа натпреварот да започне?

пред 4 мес.
НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛЕ НАРЕДБИТЕ НА КЛУБОТ

За Бразил- Аргентина казни и во Англија: Тотенхем ќе ги казни своите аргентински фудбалери

пред 5 мес.
ПОРАЧА ДЕКА ЈА САКА СВОЈАТА ЗЕМЈА

ВИДЕО: Се огласи човекот кој со крвнички старт речиси му ја скрши ногата на Меси

пред 5 мес.
откако супер дербито бразил - аргентина беше прекинато поради ковид протоколи

Бразил тврди, се обидоа да не измамат, Аргентина смета дека ова е скандал

пред 5 мес.
СТИГНА ОФИЦИЈАЛНА ПОТВРДА

Конмебол потврди: Откажан мечот Бразил- Аргентина

пред 5 мес.
ПОЛИЦИЈА НА ТЕРЕНОТ

ВИДЕО: Познати официјалните причини за прекинот на мечот Бразил- Аргентина, четворица уапсени

пред 5 мес.
ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО БРАЗИЛ

ВИДЕО: Прекинат мечот меѓу Бразил и Аргентина, уапсени четири аргентински репрезентативци

пред 5 мес.
Неочекуван потег

ФОТО: Некогашната ѕвезда на Аргенина ќе се докажува во Елче

пред 5 мес.
ЗА СРЕЌА ДО ПОВРЕДА НЕ ДОЈДЕ

ВИДЕО: Избегната тешка повреда- репрезентативец на Венецуела се обиде да му скрши нога на Меси

пред 5 мес.
помина 4 години во ајакс

Аргентинскиот репрезентативец се сели од Ајакс во Вест Хем

пред 5 мес.
интересна идеа за одавање почит

ФОТО: Вака изгледа првиот стадион именуван по најдобриот фудбалер на денешницата: „Лео Меси“ во предградието на Андите

пред 5 мес.
тешки зборови од репрезентативниот колега

Ди Марија: Агуеро сакаше да се убие поради заминувањето на Меси

пред 5 мес.