Ознака: аријан адеми
четврти пораз на динамо сезонава

Адеми и Динамо Згареб загубија од Локомотива во градското дерби

пред 4 недели
адеми беше меѓу најдобрите кај динамо

Адеми: Мојот гол го посветувам на синот

пред 1 месец
македонскиот репрезентативец е желба на клубови од русија

Готово е: Адеми по 10 години го напушта Динамо Загреб, има понуди од три градски ривали

пред 1 месец
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АДЕМИ !

ВИДЕО: Адеми со гол го прослави 29. роденден, Динамо Загреб запиша победа против Интер

пред 1 месец
Разочарување по се што сторил за клубот

Адеми: Одлучив да останам во Динамо и да играм со срце за овој клуб, затоа многу ме погодија одредени критики во јавноста

пред 2 мес.
динамо загреб се врати во тренажен процес

ВИДЕО: Адеми се врати на тренинг, новиот тренер му честита за приновата

пред 2 мес.
македонскиот репрезентативец е најдобро платен играч

Хрватските медиуми откриваат: Адеми заработува 850.000 евра годишно во Динамо Загреб

пред 3 мес.
по трубуленциите во динамо следува тренерска смена

Динамо го менува Бјелица во четврток, Адеми ќе добие второкласен тренер

пред 3 мес.
сериозни критики за македонскиот репрезентативец

Вечерњи лист: Адеми нема морал, заборави дека клубот го плаќаше и додека беше суспендиран

пред 3 мес.
По соопштувањето на планот за пребродување на кризата

Аријан Адеми и соиграчите не прифатиле намалување на платите, Динамо е на потег

пред 3 мес.
одиме на победа против косово, одиме на европско

Нашите фудбалски ѕвезди ни го покажаа патот до Европа

пред 4 мес.
во дуелот на двата големи ривали од сплит и загреб

ВИДЕО: Адеми со гол го сруши Хајдук и му донесе голема победа на Динамо

пред 4 мес.
Македонско дерби во Хрватска

ВИДЕО: Адеми стрелец во победа на Динамо над Ријека и Велковски

пред 4 мес.
Велковски не успеа да го спречи

ВИДЕО: Аријан Адеми го постигна најбрзиот гол во карерата во дуелот со Ријека

пред 4 мес.
македонскиот репрезентативец останува во хрватска

Адеми се предомисли, останува во Динамо Загреб

пред 5 мес.
Ништо од лојалноста кон Динамо

Адеми го предомислија парите, креативецот е пред трансфер во Ал Наср

пред 5 мес.