Tag: арсенал
Во меѓувреме се чекало на спонзорите

Договорот за Суперлигата бил постигнат пред повеќе од три години

пред 3 дена
УДРИ И ПО СВОЈОТ КЛУБ

Невил крајно разочаран од клубовите кои сакаат Суперлига: Доста е веќе, исфрлете ги од лигата Јунајтед, Ливерпул и Арсенал

пред 4 дена
НЕВЕРОЈАТЕН ФИНИШ ВО ЛОНДОН

ВИДЕО: Арсенал во 97-та минута стигна до израмнување и ги сруши надежите на Фулам за опстанок

пред 4 дена
ИСПРАТИ СИЛНА ПОРАКА

ВИДЕО: Лаказет постигна два гола против Славија Прага, но потегот на мечот го направи пред неговиот старт

пред 6 дена
Французинот испрати јасна порака

ВИДЕО: Лаказет клекна пред играчите на Славија Прага

пред 7 дена
Габонскиот репрезентативец во проблеми

ФОТО: Обамејанг заврши во болница

пред 7 дена
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЕДИНСТВЕН СИГУРЕН ВО ЕЛИТАТА ПРЕКУ ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

За Арсенал, Виљареал и Рома трофејот во ЛЕ ќе има двојно значење- тоа им е единствена шанса да стигнат до ЛШ

пред 1 нед.
АНГЛИСКИТЕ ВЕЛИКАНИ СЕ ИЗБЕГНУВААТ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

Можно финале на Лига Европа со шмек на Лига на шампиони: Дали ќе гледаме големо англиско дерби?

пред 1 нед.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СИТЕ ГОЛОВИ ОД ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед, Арсенал и Виљареал речиси сигурни во полуфиналето, неизвесно во Рим

пред 1 нед.
Ќе има промени во јуни

Артета се вразумил, нема даоговор за Давид Луиз доаѓа времето на Салиба

пред 1 нед.
Реванш натпревари во второто по ранг натпреварување на УЕФА

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб бркаат победа и полуфинале во Лига Европа

пред 1 нед.
лаказет херој во победата на „топџиите“

ВИДЕО: Супер финиш на Арсенал, убедлива победа со екстра гол на Лаказет против Шефилд

пред 2 недели
„Топџиите“ се во хаос кој тешко дека брзо ќе биде надминат

Мартин Кион: Некој требаше да им залепи една пред да се разбудат и да почнат да играат

пред 2 недели
Премиерлигашите со различна претстава во Лига Европа

ВИДЕО: Јунајтед го чека мирен ренваш со Гранада, Холеш го шокираше Арсенал во 94 минута

пред 2 недели
Нема премногу голови по првото полувреме во Лига Европа

ВИДЕО: Рашфорд му донесе водство на Јунајтед, Динамо во негатива, Ајакс води против Рома

пред 2 недели
Дербито се игра во Холандија меѓу Ајакс и Рома

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб го дочекуваат Виљареал во четвртфиналето од Лига Европа

пред 2 недели