Tag: артета
конечно нешто добро од шпанскиот стратег

Артета менаџер на месецот во Премиер лигата

пред 2 недели
градското дерби пресврт во сезоната

Артета: Ова е посебен натпревар за сите , од него може да зависи сезоната

пред 4 недели
задоволен од победата

Артета: Ова е само почеток , следува вистинскиот Арсенал

пред 1 месец
очајна ситуација во арсенал

Дејли Меил: Во Арсенал е како граѓанска војна. Играчите бараат трансфер преку Инстаграм

пред 2 мес.
арсенал понижен, заборави да победува

ВИДЕО: Нема крај на кризата за Арсенал, прими „пет парчиња“ од Сити, крвнички старт и црвен картон… Артета пред отказ

пред 2 мес.
заминува во бразил

Арсенал ја отпушти sвездата две години пред истекот на договорот

пред 2 мес.
Тимот од Лондон почна лошо

ВИДЕО: Фановите на Арсенал со порака до Артета, промените се неизбежни

пред 2 мес.
Артета со нови проблеми

Белерин инсистира на трансфер, Арсенал се обидува да го разубеди

пред 2 мес.
„ТОПЏИИТЕ“ ИМААТ ДОБАР ПЛАН

Арсенал се буди, Артета сака уште две засилувања

пред 2 мес.
Артета ќе го загуби бекот

Белерин им соопштил во Арсенал дека сака да го напушти клубот ова лето

пред 3 мес.
артета најавува промени во арсенал

Артета: Ни треба уште малку време за да бидеме топ тим

пред 5 мес.
шпанецот смета дека работата не му е загрозена

Артета не размислува за отказ , по елиминацијата од Виљареал

пред 6 мес.
Арсенал ќе може да смета на првата ѕвезда

Обамејанг се враќа пред крајот на сезоната, Артета ќе може да смета на првата ѕвезда

пред 6 мес.
Ќе има промени во јуни

Артета се вразумил, нема даоговор за Давид Луиз доаѓа времето на Салиба

пред 6 мес.
Опасна критика за „Топџиите“ од поранешниот „Ѓавол“

Фердинанд: Артета сигурно си` ги гледа играчите како да се промискуитетна девојка

пред 8 мес.
озил не игра за арсенал

Артета нема проблем Озил да си оди веднаш од Арсенал, но само под еден услов

пред 10 мес.