Tag: артета
озил не игра за арсенал

Артета нема проблем Озил да си оди веднаш од Арсенал, но само под еден услов

пред 1 нед.
Арсенал сега бара засилувања

Месут Озил ќе го засили Фенербахче до крајот на јануари

пред 2 недели
арсенал 101 година е во топ конкуренцијата на англија

Артета призна: Арсенал се бори за опстанок, мора да го победиме Челси

пред 3 недели
Германецот има замрзнат статус кај Артета

Озил: Состојбата со резултатите и со се во тимот е фрустрирачка , би сакал да му помогнам на Арсенал

пред 3 недели
Поранешниот капитен на Арсенал со свој став

Галас: Мислам дека во моментов Артета не е вистинскиот менаџер за тимот

пред 4 недели
Бунт во соблекувалната на „Топџиите“

Вилиан и Давид Луиз предводат иницијатива за Артета да добие отказ

пред 4 недели
Порто има врзани раце

Артета ќе го засилува средниот ред на Арсенал со Фабио Виеира

пред 1 месец
Германецот си бара нов клуб

Месут Озил не сака да „избега“ од Арсенал во зимскиот преоден рок

пред 1 месец
Трет пораз во серија

Артета разочаран, „топчиите“ го имаат најлошиот страт од 1981

пред 2 мес.
Навивачите на „топџиите“ останаа во неверување

Артета: Чекаа да направиме грешка и во еден момент го искористија тоа

пред 3 мес.
Одлични вести од Лондон

Артета и Арсенал веруваат во Дени Илиев, го пријавија за натпреварите во Лига Европа

пред 3 мес.
Французинот доби низа критики

Артета за промашувањата на Лаказет: Сакам да видам дека моите играчи се вознемирани по пораз

пред 4 мес.
„Топџиите“ немаат победа кај „Црвените“ осум години

Арсенал брка „чудо“ против Ливерпул на „Енфилд“ во дербито на колото во Премиер лигата

пред 4 мес.
Французинот сака да остане во тимот на Артета

Лаказет: Само медиумите тврдат дека не сум среќен во Арсенал

пред 4 мес.
Артета најавува добри вести

Обамејанг: Во моментов сум многу среќен и возбуден што сум дел од овој фудбалски клуб

пред 5 мес.
Дефанзивецот ќе му донесе добра заработка на Лил

Арсенал и Артета слават: Габриел ги одби Наполи и Тотенхем во понеделник слетува во Лондон

пред 5 мес.