Tag: Астон Вила
НАЈСЕРИОЗЕН КАНДИДАТ ЗА КЛУПАТА ПОРАНЕШНИОТ ТРЕНЕР НА ЈУВЕНТУС

Сопственикот на Рома бесен по поразот од Манчестер Јунајтед: Тренерот добива отказ пред крајот на сезоната

пред 1 нед.
шампионот едвај до победа против астон вила

ВИДЕО: Голчиште на Александар-Арнолд, Ливерпул победи во 91 минута

пред 4 недели
Утеха за поразот во Загреб

ВИДЕО: Мурињо може да здивне, Тотенхем победи кај Астон Вила

пред 2 мес.
МАНЧЕСТЕР СИТИ НА АНГЛИСКИ ПОГОН

Гвардиола сака нов лидер во тимот: За 100 милиони фунти ја купува големата желба Манчестер Јунајтед

пред 2 мес.
КАКО ЛИ САМО УСПЕА?

ВИДЕО: Дали е ова промашување на сезоната? Погледнете од каде не успеа да постигне гол фудбалерот на Вулверхемптон

пред 2 мес.
ТРАНСФЕРОТ ВО АСТОН ВИЛА ПОЛН ПОГОДОК

После 10 години го напушти Арсенал па порача: Не ме заслужуваа

пред 2 мес.
Неефикасна но интересна вечер во Премиер лигата

ВИДЕО: Шефилд Јунајтед со шок за Астон Вила, Барнли освои бод против Лестер

пред 2 мес.
Алиоски доби шанса во второто полувреме

ВИДЕО: Ел Гази со поздрав за Биелса и Лидс, Астон Вила им се врати на победите

пред 2 мес.
За дуелот со Астон Вила

ФОТО: Биелса продолжи да води инат, Алиоски остана на клупата за резерви

пред 2 мес.
„Лисиците“ одново се на второто место на табелата

ВИДЕО: Лестер не се предава, Астон Вила почна да се губи во трката за Европа

пред 3 мес.
Уште едно изненадување во 24 коло од Премиер лигата

Нема играње со Брајтон, Астон Вила загуби очекувани два бода на Амекс

пред 3 мес.
Шпанецот за моменот прозвучи како Мурињо

Артета: Екстремно сум разочаран затоа што загубивме, ние бевме подобриот тим

пред 3 мес.
Поранешниот голман на „Топџиите“ имаше перфектен меч

ВИДЕО: Арсенал без решение против Мартинез, Астон Вила до нова победа

пред 3 мес.
Два гола за три бода во Премиер лигата

ВИДЕО: Продолжи кризата во Њукасл, Астон Вила победнички на „Вила Парк“

пред 4 мес.
„граѓаните“ се во топ форма

Гвардиола: Добро е што победивме шест натпревари по ред, но ова е само првиот дел од сезоната

пред 4 мес.
Уште едно одложување во Премиер лигата

Евертон и Астон Вила нема да играат во предвидениот термин во недела

пред 4 мес.