Tag: аталанта
незадоволни од финансиското работење

Навивачите на Аталанта протестираа против сопственикот на клубот

пред 4 дена
словенечкиот репрезентативец на излезни врати

Иличиќ заминува од Аталанта: Милан и Лацио се борат, можат да го доведат за 10 милиони евра

пред 2 мес.
Украинецот посакува победа против Аталанта

Шевченко: Милан е мојот дом и сакам да се вратам таму еден ден

пред 2 мес.
пиоли најавува триумф во бергамо

Пиоли: Јасно е , мора да победиме ако сакаме Лига на шампиони

пред 2 мес.
ПАНДЕВ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ

ВИДЕО: Аталанта во меч со седум гола обезбеди Лига на шампиони- Пандев стрелаше и асистираше

пред 3 мес.
ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈКА

ВИДЕО: Гранде Пандев не запира- повторно стрелец за Џенова

пред 3 мес.
СИТЕ РИВАЛИ ЗА ЛШ НА СТАРАТА ДАМА ПОБЕДИЈА

ВИДЕО: Јувентус со три атрактивни гола го победи Сасуоло, победи и Аталанта против Беневенто

пред 3 мес.
тимот од бергамо убедлив против парма

ВИДЕО: Аталанта остана на втората позиција и на чекор до ЛШ

пред 3 мес.
тотенхем го бара наследникот на мурињо

Тотенхем сака тренер од Италија за наследник на Мурињо, тој е „хит“ во Серија А

пред 3 мес.
ИТАЛИЈА ПО ДЕВЕТ ГОДИНИ ДОБИ НОВ ФУДБАЛСКИ ВЛАДЕТЕЛ

И официјално е готово: Интер е нов шампион на Италија, битката за Лигата на шампионите станува се поинтересна (ВИДЕО)

пред 3 мес.
ДОКОЛКУ АТАЛАНТА НЕ ПОБЕДИ СКУДЕТОТО УШТЕ УТРЕ ВО МИЛАНО

ВИДЕО: Интер победи против Кротоне и уште утре може да биде крунисан како шампион на Италија

пред 3 мес.
КОНКУРЕНТ ИМ Е И ЈУВЕНТУС

ВИДЕО: Лестер понуди 25 милиони евра- Брендан Роџерс добива германски репрезентативец од Серија А како засилување?

пред 3 мес.
РАСПОРЕДОТ НА ПЕТТЕ ТИМОВИ ШТО СЕ БОРАТ ЗА МЕСТО ВО ЕЛИТАТА

Јувентус со најтежок распоред од сите: Следува неверојатна битка за Лигата на шампионите во последните пет кола од Калчото

пред 3 мес.
второто место е достижно за аталанта

ВИДЕО: Украинецот Малиновски растура во Италија, Аталанта ја реши со петка Болоња

пред 3 мес.
бергамашите натпреварот го завршија со играч помалку

ВИДЕО: Рома се спасуваше од пораз на „Олимпико“ против Аталанта

пред 3 мес.
ЈУВЕНТУС ВО СЕРИОЗНА ОПАСНОСТ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ВИДЕО: Аталанта во финишот го сруши Јувентус во битката за Лига на шампиони, осум гола во Рим, пет во Болоња

пред 3 мес.