Tag: атлетико мадрид
Уругваецот со провокација до Куман

Суарез: Денеска можеме да видиме дека не е така лесно да се игра за Барса

пред 6 дена
Уругваецот  применува чудна техника

ВИДЕО: „Темната“ страна на Луис Суарез, прво касаше сега штипе кај стигне

пред 7 дена
„Сините“ со предност од еден гол пред реваншот во Лондон

ВИДЕО: Оливие Жиру со ножички до евро-гол и победа на Челси против Атлетико Мадрид

пред 1 нед.
Официјални состави за осминафиналните дуели

ФОТО: Љоренте како десен бек, Тухел му со нова шанса на Одои, Баерн тргниува со 17 годишниот Мусиала

пред 1 нед.
Диего Симеоне имаше поинакви планови

ВИДЕО: Енис Барди со првиот гол сезонава во Ла Лига го извади од кожа Атлетико Мадрид

пред 2 недели
КАКВО ГОЛЧИШТЕ

ВИДЕО: Љоренте со еврогол му возврати на Барди- Атлетико Мадрид израмни со Леванте

пред 2 недели
УРУГВАЕЦОТ НА ЛЕТО МОЖЕ БЕЗ ПАРИ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД АТЛЕТИКО

Суарез може како Давид Вилја: Откриена интересна клаузула во договорот со Атлетико

пред 2 недели
Ова станува смешно и скандалозно

Атлетико Мадрид наместо во Шпанија, Челси ќе го пречека во Букурешт

пред 3 недели
лидерот не ја оправда фаворитската улога

ВИДЕО: Суарез два пати погоди, лидерот Атлетико се „лизна“ против Селта

пред 3 недели
КОРОНАВИРУСОТ ПРЕДИЗВИКУВА ХАОС ЗА СИМЕОНЕ

Големи проблеми на видик: Атлетико Мадрид не тренираа пред мечот со Селта

пред 3 недели
УРУГВАЕЦОТ УДРИ ПО БАРТОМЕУ И КУМАН

Суарез ликува на состојбата во Барселона: Ме избркаа преку телефон, кога ќе видам што им се случува сега, потполно сум мирен

пред 4 недели
КЛАСТЕР ВО МАДРИДСКИОТ ТИМ

Нови проблеми за Симеоне: Уште еден фудбалер на Атлетико Мадрид позитивен на коронавирус

пред 4 недели
ГО ИЗБРКАА ОД КАТАЛОНИЈА, СЕГА ИМА 14 ГОЛА НА 15 НАТПРЕВАРИ

Куман се кае за потегот кој најверојатно ќе ја чини Барселона титула: Ќе беше подобро Суарез да замине во Јувентус

пред 4 недели
короната го коси атлетико

ФОТО: Има ли крај на проблемите за Атлетико, Жоао Феликс доби непријатна вест

пред 4 недели
Диего Симеоне има шампионски состав

ВИДЕО: Суарез го носи Атлетико Мадрид кон титулата во Ла Лига, Кадиз даде се од себе

пред 1 месец
веднаш се изолирани, за среќа се без симптоми

ФОТО: Коронавирусот „покоси“ двајца играчи на Атлетико, Симеоне против Кадиз со проблеми во составот

пред 1 месец