Tag: атлетико
шампионски амбиции кај каталонците

Пике: Едноставно е мора да го победиме Атлетико за да бидеме шампиони

пред 5 дена
Атлетико прави чистка на лето

Чистка во Атлетико: Симеоне продава седум фудбалери

пред 2 недели
МАКЕДОНЕЦОТ СТРЕЛЕЦ ПРОТИВ ЛИДЕРОТ ВО ЛА ЛИГА

ВИДЕО: Енис Барди стрелец против Атлетико Мадрид, Леванте води со 1:0

пред 3 мес.
Суарез замина во лутиот ривал на Барса

ФОТО: Меси распали по управата: Суарез заслужи многу повеќе од вака да го шутнете

пред 8 мес.
поразот го „погоди“

ВИДЕО: Симеоне го призна поразот, тажно изгледаше на крајот

пред 9 мес.
Стотици милиони евра за само тројца фудбалери

Франс фудбал: До крајот на годината најмногу ќе заработат Меси, Роналдо и Нејмар

пред 1 година
Поради двегодишното неиграње во европските натпреварувања, Сити може да изгуби неколку фудбалери

Барселона ќе го „краде“ дефанзивецот на Манчестер Сити

пред 1 година
Дресот е од брендот Најк

ФОТО: На интернет се појави третиот дрес на Атлетико за следната сезона

пред 1 година
Атлетико прави се за да го сочува својот фудбалер

Клубовите од Манчестер во трка за потписот на играчот на Атлетико

пред 1 година
Реал ќе ги продава со голем дисконт

Покрај Герет Бејл, Реал подготви за продажба уште еден свој фудбалер

пред 1 година
Пред некој месец сакаше да го брка

Претседателот на Атлетико: Сакам да склучам доживотен договор со Симеоне

пред 1 година
Солскер не го дава најдоброто

Манчестер Јунајтед: Крај за Џеси Лингард, нов почеток за Тахит Чонг

пред 1 година
Резерва е Адријано, кој е виновен за поразот со Челзи

Јирген Клоп ќе го нема голманот Алисон за средбата со Атлетико

пред 1 година
Де Геа ќе се врати во татковината

Реал Мадрид е подготвен да плати било која цена за голманот на Манчестер Јунајтед

пред 1 година
Клоп е разочаран, но и реален

Еве што им рече Клоп на играчите на Ливерпул по вчерашниот пораз од Челзи

пред 1 година
Ракитиќ веќе бара куќа во близина на Мадрид

Ракитиќ се договори со Атлетико Мадрид

пред 1 година