Tag: атлетико
Ракитиќ веќе бара куќа во близина на Мадрид

Ракитиќ се договори со Атлетико Мадрид

пред 1 година
Психолошки пад на тимот на Јирген Клоп

Никол: Ако Клоп сака да ја освои Лигата на шампионите, ќе мора нешто брзо да менува

пред 1 година
Писмото на малиот Дара стана пророчко

Закон на Марфи: Ливерпул двапати загуби по писмото на малиот навивач на Јунајтед, во кое го моли Клоп да почне да губи (ФОТО)

пред 1 година
Лампард бара да му се донесе нов голман

Челзи му нуди трампа на Атлетико – Кепа Аризабалага и пари за Јан Облак

пред 1 година
Претходно го поврзуваа со челзи и со ПСЖ

Баерн ќе добие аргентински тренер?

пред 1 година
Нов малер за Ливерпул

Ливерпул остана без својот капитен

пред 1 година
Први критики за Ван Дајк

Руд Гулит: Ван Дајк одигра ужасно, поради него падна голот на Атлетико

пред 1 година
Клоп го кани Атлетико во „пеколот“ на „Енфилд“

Јирген Клоп до Атлетико: Добредојдовте на „Енфилд“, ќе играте пред нашите навивачи

пред 1 година
Клоп иронично објасни зошто го повлече Мане

Лутиот Клоп: Врсаљко паѓаше и од здивот на Мане, се уплашив за него (ФОТО)

пред 1 година
Неверојатни слики од Мадрид и од Дортмунд

ФОТОГАЛЕРИЈА: Неверојатните перформанси на навивачите на Атлетико и на Борусија

пред 1 година
ова е неверојатно !

ВИДЕО: Навивачите на Атлетико Мадрид создадоа пеколна атмосфера

пред 1 година
Симеоне пред нов предизвик

Симеоне заминува од Атлетико, за да преземе топ екипа од Премиер лига

пред 1 година
Објавен е максималниот износ за плати

Ла Лига објави колку пари клубовите ќе можат да потрошат за плати во тековната сезона

пред 1 година
Валјадолид има да бира

Дефанзивецот на Валјадолид интересен за Реал, Атлетико и за Манчестер Јунајтед

пред 1 година
Симеоне со најслаб состав против најдобриот во Европа?

Кошмар за Симеоне: Атлетико против Ливерпул во ЛШ ќе настапи без 7 првотимци?

пред 1 година
Гвардиола е решен тој да го добие

Манчестер Сити, Интер, Барселона и Баерн во трка за дефанзивецот на „Јорганџиите“

пред 1 година