Tag: атп
Србинот со недостижна предност пред сите

Најнова АТП листа: Ѓоковиќ убедливо прв , финалистот во Монте Карло седми тенисер во светот

пред 2 дена
Рускиот тенисер со пласман во финалето

Рубљев против Циципас за прва титула во Монте Карло

пред 4 дена
Гркот експресно до пласман во полуфинале

Циципас во полуфиналето во Монте Карло

пред 5 дена
Гркот незадоволен од судиските одлуки

ВИДЕО: Скандал во Монте Карло

пред 7 дена
Тотален хаос во Монте Карло

ВИДЕО: Медведев позитивен на Ковид-19, Надал во изолација поради заедничкиот тренинг?

пред 1 нед.
Пред настапот во Монте Карло

Ѓоковиќ: Ако терените не се совршено подготвени, тогаш ќе мора да се помачите

пред 1 нед.
Главните тениски ѕвезди, на АТП турнирот во Монте Карло, ќе имаат различни привилегии

Еден во хотелски карантин, другиот не мора! Ѓоковиќ и Надал со различен третман во Монте Карло

пред 2 недели
неверојатно е како атп го прави ранкингот

Зверев се чуди, како е можно Федерер да биде пред него на АТП листата

пред 1 месец
Момент за историја во светскиот тенис

Ѓоковиќ откако го сруши рекордот на Федерер: Денеска е голем ден

пред 1 месец
Српскиот тениси ас е осамен на врвот

ФОТО: Историски ден за Новак Ѓоковиќ и за светскиот тенис

пред 1 месец
Страшни критики и предлог решенија за подобро утре

Иснер: АТП е скршен систем, ајде да се открие во јавноста колку организаторите заработуваат од секој турнир

пред 2 мес.
квалификациите на австралија опен се играат во доха

АТП го објави календарот за новата сезона, каде ќе се игра првите седум недели (ФОТО)

пред 4 мес.
Српскиот тениси ас со ново достигнување

ФОТО: Ѓоковиќ се израмни со Сампрас, 2020 ќе ја заврши како лидер на АТП ранг листата

пред 5 мес.
ПРВА ТИТУЛА ЗА РУСИНОТ НА ЗАВРШНИТЕ ТУРНИРИ

ВИДЕО: Русинот Медведев го освои Лондон, прва победа на завршните турнири

пред 5 мес.
СРБИНОТ ПО ШЕСТИ ПАТ Е БРОЈ 1 НА АТП РАНГ ЛИСТАТА

Ѓоковиќ официјално број 1 во 2020 година, го израмни рекордот на Сампрас (ФОТО)

пред 5 мес.
Во друштво на Конорс, Федерер и Лендл

Надал по 1.000-та победа на шега: „Стар сум!“

пред 6 мес.