Tag: атп
има отворен пат да остане прв до крајот на годината

Ѓоковиќ останува на врвот на АТП, познато до кога, има отворен пат да го сруши рекордот на Сампрас

пред 3 дена
ОВА РЕТКО СЕ ГЛЕДА

Само втор пат во последните 20 години: Роџер Федерер испадна од топ 10 најдобри тенисери на светот

пред 5 дена
На АТП рангирањето

ФОТО: Медведев ја намалува разликата но Ѓоковиќ засега е неприкосновен на врвот

пред 7 дена
индиректно му се закани на ѓоковиќ

Ојер-Алијасим пука од самодоверба: „Новак е првиот, но доаѓа промената на генерациите“

пред 1 нед.
мора да број 52 недели

АТП го промени начинот на пресметување на рејтингот

пред 1 нед.
по се што постигнав во кариерата

Мареј: Не треба да објаснувам зошто добивам „вајлд карти“ за турнирите

пред 1 нед.
реакција во консултација со адвокатски тим

Зверев: Одлучно негирам сè што ми се припишува, шират неосновани наводи на социјалните мрежи

пред 2 недели
Неверојатен дострел

Новак Ѓоковиќ ја започна 341 недела на лидерската позиција на АТП ранг листата

пред 2 недели
нерационалното трошење причина

Играше финале на Вимблдон против Федерер, па го достигна дното: Молев за пари за да преживеам

пред 2 недели
доколку го освои индијан велс

Медведв би можел да го симне Ѓоковиќ од број еден местото на АТП листата

пред 2 недели
интересен избор

Циципас: Немој повеќе да ме прашувате за тоа

пред 3 недели
На АТП ранг листата

ФОТО: Новак Ѓоковиќ останува на врвот, Медведев ја намалува разликата

пред 3 недели
ќе атакува на 6 титула во индијан велс

Ѓоковиќ ќе игра на Мастерсот во Индијан Велс

пред 3 недели
импресиите се сеуште големи

Медведев: Ова е тоа што го посакував и никој не може да ми го одземе тоа

пред 3 недели
новата генерација доаѓа

Харис: Време е за промена на генерации во тенискиот свет

пред 4 недели
одговор од германскиот тенисер

Зверев зборуваше за насилството: Ги ангажирав мојте адвокати , нема да се огласувам повеќе

пред 2 мес.