Tag: австралија опен
вакцинацијата неопходна

Австралија опен се сели од Мелбурн поради Ѓоковиќ?

пред 2 недели
србинот нема да настапи на австралија опен 2022

ВИДЕО: Ултиматум од Австралија за Ѓоковиќ, нема настап ако не го исполни еден услов

пред 2 недели
австралиските власти го ставија под знак прашалник турнирот во мелбурн

Австралија Опен следната година нема да се игра во Австралија?

пред 5 мес.
Нема промени на врвот на АТП ранг листата

Новак Ѓоковиќ се доближува до рекордот на Федерер по титулата во Мелбурн

пред 8 мес.
Откако се прошета на плажа со трофејот од Австралија опен

Ѓоковиќ: Годините се само бројка, го прифаќам фактот дека не сум омилен на сите (ВИДЕО)

пред 8 мес.
СРБИНОТ ПРЕЗАДОВОЛЕН

Новак после големата победа: Љубовната врска продлжува

пред 8 мес.
РУСКИОТ ТЕНИСЕР СО ПОФАЛБИ ЗА СРБИНОТ

Медведев до Ѓоковиќ: Ти благодарам, голем шампион си

пред 8 мес.
НОЛЕ СТИГНА ДО 18 ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИ

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ покажа зошто е на врвот- со 3:0 го збриша Медведев за нова титула во Австралија

пред 8 мес.
ДАЛИ ЗНААТ НЕШТО ПОВЕЌЕ ОД НАС?

ФОТО: Каков гаф на спонзорот на Ѓоковиќ- му ја честитаа титулата иако финалето е утре

пред 8 мес.
ВТОРА АВСТРАЛИСКА ТИТУЛА ЗА ЈАПОНКАТА

ВИДЕО: Осака повторно кралица на Мелбурн- ја прегази Брејди за нов трофеј во Австралија

пред 8 мес.
Рускиот тенисер за прв пат ќе се бори за трофејот во Мелбурн

ВИДЕО: Медведев перфектен против Циципас, Ѓоковиќ има сериозен противник во финалето

пред 8 мес.
Србинот имаше неколку интересни реакции

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ со 3:0 против Каратсев до пласман во финалето на Австралија Опен

пред 8 мес.
На Австралија Опен

ВИДЕО: Осака ја елиминираше Серена за финале против Бејди

пред 8 мес.
СМЕТА ДЕКА ИМА НЕКОЈА ПОСЕБНА КОНЕКЦИЈА СО МЕЛБУРН

Циципас после големиот пресврт и победата против Надал: Играј, не размислувај

пред 8 мес.
ПОМАЛКУ И СМЕШНА СЦЕНА ВО АВСТРАЛИЈА

ВИДЕО: Надал побегна од прес конференција, па се врати- „не сакам повторно да станам меме“

пред 8 мес.
СРБИНОТ ВО ПОЛУФИНАЛЕ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ХИТОТ КАРАЦЕВ

Ѓоковиќ по мечот: Мојот физиотерапевт има магични раце, немаше да биде незаслужено ако победеше Зверев

пред 8 мес.