Tag: австралија
менталното здравје поважно од се

Рич Пол: Симонс има психички проблеми, мораме да му помогнеме

пред 2 недели
втора година по ред

АТП: На турнирот во Бризбејн повторно му се заканува откажување

пред 3 недели
ПОДДРШКА МУ СТИГНУВА ОД СЕКАДЕ

Ибрахимовиќ со порака до фудаблерот кој призна дека е хомосексуалец: Ти си шампион…

пред 4 недели
ПОЗАЈМИЦА СО МОЖНОСТ ЗА КУПУВАЊЕ

Нов предизвик за младинскиот репрезентативец: Метју Божиновски замина во друг тим во Австралија

пред 1 месец
сеуште не размислува за пензија

Даниел Стариџ ја продолжува кариерата во Австралија

пред 2 мес.
предходно судеше во пониските лиги

Првиот странски судија во историјата на Премиер лигата

пред 2 мес.
за само 71 минута игра

Ешли Барти го освои Синсинати

пред 3 мес.
играч за големи натпревари

Никој како Ешли Барти, Австралијката има 14 победи од 15 натпревари против Топ 20 тенисерките

пред 3 мес.
тешко му падна поразот

Лука Дончиќ: Бев премногу емотивен, имам уште многу да научам

пред 4 мес.
СЕ ОДМАЗДИЈА ЗА ПОРАЗОТ НА ПОДГОТОВКИТЕ

ВИДЕО: Американските кошаркари убедливи против Австралија, го чекаат противникот во финалето

пред 4 мес.
На кошаркарскиот турнир во Токио

Комплетирана е полуфиналната шема, Скола и Аргентина декласирани од Австралија

пред 4 мес.
австралиските власти го ставија под знак прашалник турнирот во мелбурн

Австралија Опен следната година нема да се игра во Австралија?

пред 6 мес.
Поради Ковид-19

Катар и Австралија се предомислија, нема да учествуваат на Копа Америка

пред 9 мес.
Измени поради Ковид-19

ФОТО: Промена во Ф1 календарот, Имола се враќа на програмата

пред 11 мес.
АВСТРАЛИЈА Е ВО ШОК

Нова спортска трагедија: Се удави двоен светски шампион (ФОТО)

пред 1 година
пет кеш нема дилеми

Австралиска тениска легенда тврди: Од големата тројка најдобар e Новак Ѓоковиќ

пред 1 година