Tag: австрија
интересен случај во австриската репрезентација

Лекарот на австриската фудбалска репрезентација не бил вакциниран

пред 2 мес.
18 титула за германецот

Зверев триумфираше на турнирот во Австрија

пред 3 мес.
данска е незапирлива

Данска продолжува да го „гази“ триумф на Австрија и Швајцарија, Србија со важна победа

пред 3 мес.
ДЕВОЈКИТЕ ПРЕД НОВА МИСИЈА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Македонски фудбалерки се подготвуваат за мечот со Австрија

пред 4 мес.
женската репрезентација ќе игра против англија и австрија

Андонова: Шансата за бодови ја гледаме против Австрија, селекцијата на Англија е апсолутен фаворит

пред 4 мес.
нема да ја брани титулата во америка

Доминик Тием не игра на УС Опен, ја заврши сезоната!

пред 5 мес.
договорен трансферот

Арнаутовиќ денес на медицински прегледи во Болоња

пред 6 мес.
по победата во австрија

Дури и сам не верува дека е толку добар! Верстапен: Малку сум изненаден, не го очекував ова

пред 7 мес.
МУ БЕШЕ ПОНИШТЕН ГОЛ НА 0:0

Арнаутовиќ после поразот од Италија: Ова веќе нема врска со фудбал

пред 7 мес.
Откако и даде гол на Австрија

Киеза: Верувам дека заслужено се пласиравме во четвртфиналето

пред 7 мес.
италијаните чекор поблиску до четвртфиналето

ВИДЕО: Италија има водство од 2-0 по првите 15 минути

пред 7 мес.
нерешено во втората пресметка на ЕУРО

ВИДЕО:Нерешено на Вембли , Италија и Австрија во продолжение ќе го решат победникот

пред 7 мес.
нерешено по првиот дел на вембли

Италија-Австрија: Нерешено по првиот дел , Италијанците доминираа но не успеаа да го скршат отпорот на Австријците

пред 7 мес.
важен натпревар за азурите

Италија вечерва игра за два големи рекорди

пред 7 мес.
втор осминафинален дуел

Италија-Австрија, може ли Австрија да ја запре фуриозната Италија? ,почетни состави

пред 7 мес.
лалињата сигурни

ВИДЕО: Холандија ја совлада Австрија со 2-0

пред 7 мес.