Tag: автокоманда
Богата саботна понуда од домашниот спорт

Финални битки во ракометниот Куп, полуфинална разврска во кошаркарскиот Куп на Македонија

пред 3 мес.
Линкови за следење на дуелите

Започнува разврската во битката за трофејот од ракометниот Куп на Македонија

пред 3 мес.
Извршена ждрепката за купот

Купот на Македонија својот освојувач ќе го добие во „Автокоманда“

пред 3 мес.
Донесена е одлука во „Автокоманда“

Иван Марковски е нов тренер на РК Металург, во стручниот штаб е ангажиран и Златко Јанакиевски

пред 4 мес.
НОВОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА ТИМОТ ОД АВТОКОМАНДА

Калуѓеровиќ: Се надевам дека ќе ја оправдам довербата и дека ќе помогнам Металург да постигне добри резултати

пред 6 мес.
Ова е премногу висок ритам

Ракометна голгота за РК Металург, 7 натпревари за десет дена во декември 

пред 8 мес.
РК металург има стар долг од 140 000 евра

Блажевска по заминувањето на Кастратовиќ: Пред нас е тежок корона период кој нема да не скрши…

пред 9 мес.
Повторно промени во „Автокоманда“

Нема плата нема тренер, Зоран Кастратовиќ повторно го напушти РК Металург

пред 9 мес.
Тимот на Кастратовиќ е комплетен

ФОТО: Странските засилувања предводени од Хорват позираа во опремата на РК Металург

пред 1 година
Повеќекратниот првак започна со подготовките

ФОТО: Металург со воведен состанок, од утре на тренинг во „Автокоманда“

пред 1 година
Тажен ден во Автокоманда

Почина Драган Силјановски, еден од најголемите поддржувачи на РК Металург

пред 1 година
РК Металург се раздели со грузиецот

Блажевска: Му се заблагодаривме на Иракли Кбилашвили за соработката, Додиќ доби предност

пред 1 година
Потпишан е нов едногодишен договор

Најдобриот стрелец на РК Металург останува во „Автокоманда“

пред 1 година
Трета бомба во „Автокоманда“

РК Металург се засилува со 203 сантиметри висок бек од Либек

пред 1 година
Клубот од Автокоманда најавува сериозни промени

Официјално: Црногорецот Бранко Канкараш е ново засилување на РК Металург

пред 1 година
Охриѓани први го зедоа „скалпот“ на Металург

ВИДЕО: РК Охрид му го нанесе првиот пораз на РК Металург во актуелната сезона

пред 1 година