Tag: Аземи
Парични награди за Аземи у харуни

Примислав Димовски: Горди сме на медалот на Аземи, ова е успех на македонскиот спорт

пред 6 мес.
Благодарност до Федерацијата

Харуни: Mедалот на Аземи е награда за сите, ќе напредуваме уште повеќе

пред 6 мес.
Голема надеж на македонскиот бокс

Аземи по успехот на ЕП: Моја следна цел е медал на Светското првенство (ФОТО)

пред 6 мес.
Одлична борба, и покрај поразот

ВИДЕО: Аземи остане без финале, бронзен медал за македонскиот боксер на ЕП

пред 6 мес.
македонија веќе обезбеди бронза на европско првенство

ФОТО: Македонскиот боксер Ардијан Аземи денеска боксува за финале на Европското првенство

пред 6 мес.
Полуфиналната борба в петок

ВИДЕО: Русин на патот на Аземи за финале на младинското ЕП во бокс

пред 6 мес.
Претстои битка за финале

ВИДЕО: Аземи со медал на ЕП за историски резултат македонскиот младински бокс

пред 6 мес.