Tag: баер леверкузен
Неверојатниот волеј против Леверкузен

ВИДЕО: Пред 19 години Зинедин Зидан го постигна голот за најавните шпици на ЛШ

пред 2 мес.
засега имаат привремено решение

ФОТО: Баер Леверкузен го отпушти тренерот Бош

пред 4 мес.
Супер атрактивно попладне во Германија

ВИДЕО: Фрајбург по 11 години ги совладаа „Милионерите“ Леверкузен без милост против Штутгарт

пред 6 мес.
ФАРМАЦЕВТИТЕ ПРЕЗАДОВЛНИ ОД НОВИОТ ФУДБАЛЕР

ФОТО: Англискиот напаѓач си замина од Лестер, Леверкузен го промовираше своето ново засилување

пред 6 мес.
Ефикасно попладне во бундес лигата

ВИДЕО: Јовиќ се препороди во Франкфурт, Мајнц го победи Лајпциг

пред 6 мес.
Борусија Дортмунд никако да се стабилизира

ВИДЕО: Нов шок за „Милионерите“, Леверкузен славенички на „Бај Арена“

пред 6 мес.
продолжува кризата на „Фармацевтите“

ВИДЕО: Унион Берлин со шок за Баер Леверкузен во 88 минута

пред 6 мес.
потег на денот во германија

ВИДЕО: Голчиште во Бундес лигата за кое се зборува, Амири од Баер Леверкузен постигна неверојатен гол

пред 7 мес.
„БАВАРЦИТЕ“ СО МНОГУ СРЕЌА ДО НОВА ПОБЕДА

ВИДЕО: Баер Леверкузен не издржа, Левандовски му донесе победа на Баерн Минхен во 93 минута

пред 7 мес.
Интересна ноќ во Германија

ВИДЕО: Леверкузен останува лидер во Бундес Лигата, Левандовски му донесе пресврт на Баерн

пред 7 мес.
Победа со пресврт во Бундес Лигата

ВИДЕО: Леверкузен убедлив на гостувањето кај Фрајбург

пред 9 мес.
трансферот ќе биде официјализиран во следните 24 часа

Колашинац од Арсенал се сели во Германија, има нов клуб од Бундеслигата

пред 10 мес.
Лестер се врти кон дефанзивец од Бундеслигата

Ст. Етјен и трет пат го одби Лестер за Фофан

пред 10 мес.
Трансферот е официјално комплетиран

ВИДЕО: Каи Хаверц е најновото и најскапо засилување на Челси

пред 11 мес.
И оваа трансфер сага е пред крај

Скај Германија: Баер Леверкузен го продаде Хаверц на Челси за 89 милиони фунти

пред 11 мес.
абрамович не жали пари, титулата мора да се врати кај челси

Челси не запира, го договори Каи Хаверц за речиси 100 милиони фунти (ФОТО)

пред 11 мес.