Tag: баерн минхен
германецот со порака до швајцарецот

Кимих за одлуката на Алаба: Нема многу места во кои може да се отиде по Баерн Минхен

пред 6 часа
Освежување за „баварците“

ФОТО: Одлични вести за Баерн Минхен, Левандовски се враќа во тимот

пред 1 ден
Баварците може да почнат да слават

ВИДЕО: Баерн може да го лади шампањското , Франкфурт не се откажува од Лига на шампиони

пред 2 дена
ГЕРМАНЦИТЕ НЕ САКААТ ДА ИМААТ НИШТО СО СУПЕРЛИГАТА

Баерн Минхен не сака да има ништо со Суперлигата, УЕФА е вистинското место за фудбал

пред 3 дена
ПОРТУГАЛЕЦОТ ПРЕД ПРЕСЕЛБА ВО ГЕРМАНИЈА ?

Мурињо кратко ќе биде без работа, германските медиуми му „најдоа“ атрактивен клуб од Бундеслигата

пред 3 дена
БОСАНЕЦОТ ЈА УНИШТИ СЕМЕЈНАТА АТМОСФЕРА ВО КЛУБОТ

Ни тој не може да работи со Салихамиџиќ: Германскиот легендарен напаѓач заминува со Флик

пред 3 дена
ПРОБЛЕМИ КАЈ БАВАРЦИТЕ

Баерн не го пушта незадоволниот тренер: Погреши, но преговорите продолжуваат

пред 4 дена
нема мотиви да остане во клубот

Ханси Флик: Заминувам од Баерн Минхен

пред 5 дена
САКА КОНЕЧНО ДА ПОКАЖЕ ШТО ЗНАЕ

Не сака повеќе да биде резерва: Од Баерн заминува единствената светла точка против ПСЖ

пред 6 дена
ЌЕ БИДЕ ИНТЕРЕСНО ВО МИНХЕН

Јулијан Нагелсман добива сериозна конкуренција: Италијанскиот тренер кандидат за тренер на Баерн

пред 6 дена
ЅВЕЗДАТА НА БАЕРН СЕ „ИЗЛИЗГА“

ФОТО: Милер си играше мајтап со ПСЖ, девојката на Верати убаво му врати

пред 1 нед.
ХАНСИ ФЛИК СЕЛЕКТОР НА ГЕРМАНИЈА?

Јулијан Нагелсман проговори околу можноста да го преземе Баерн Минхен

пред 1 нед.
ШТО БИ СЕ КАЖАЛО ВО МААЛСКИ ЖАРГОН МОЖЕШЕ ДА БИДЕ НАЈГОЛЕМ ПАЦЕР

ВИДЕО: На крајот сепак не е трагичар- неверојатно е што се успеа да промаши Нејмар вечерва

пред 1 нед.
ПОТЕГ СЕПАК НЕДОВОЛЕН БАЕРН ДА СЕ ПЛАСИРА ПОНАТАМУ

ВИДЕО: Нојер во свој стил- погледнете што успеа да спаси Германецот во финишот на мечот

пред 1 нед.
И ДВАТА ТИМА БЕА КАКО ПИШТОЛИ БЕЗ КУРШУМИ

ВИДЕО: ПСЖ во полуфинале- жестокиот Баерн не успеа, промашувањата на Нејмар неказнети

пред 1 нед.
БРАЗИЛЕЦОТ КАКО ПРОКОЛНАТ ВЕЧЕРВА

ВИДЕО: Возбудувањата во Минхен продолжуваат- Нејмар одлично издбрибла, милиметри му фалеа да израмни

пред 1 нед.