Tag: баерн
извонреден напредок под водство на тухел

Фудбалерот на Челзи заминува без надомест и станува еден од најплатените во светот?

пред 3 недели
револуционерен предлог да се запре баерн минхен

Поранешниот преседател во Бундеслигата предложи потег што може да ја прекине доминацијата на Баерн

пред 4 недели
баерн нов шампион на германија

ВИДЕО: Дортмунд не се откажува од Лигата на шампионите, Баерн Минхен официјално старонов шампион

пред 5 мес.
Баерн со фуриозно прво полувреме

ВИДЕО: Баерн води во дербито на колото , титулата на дофат

пред 6 мес.
Германскиот стратег дефинитивно го напушта Баерн

Флик откири:Го напуштам Баерн по крајот на сезоната

пред 6 мес.
Полувреме во Бундес Лигата

ВИДЕО: Баерн доминира против Волфзбург по првото полувреме

пред 6 мес.
Германецот незадоволен од финансиските услови

Кимих преговара со Баерн околу нов договор и поголема плата

пред 6 мес.
Хрватот со коментар

Ковач:Сите тренери сакаат услови како во Монако,во Баерн е сосема спротивно

пред 6 мес.
„Светците“ во проблеми пред реваншот со Баерн

Проблеми и во ПСЖ, отпаднаа тројца првотимци

пред 6 мес.
Бундеслигашот тера мајтап со Барса

Ајнтрахт тера мајтап со Барселона, поразот од Баерн тешко се заборава (ФОТО)

пред 12 мес.
Фокусот на Светското клупско првенство ао 24 екипи

Инфантино демантира, „ФИФА не е заинтересирана за Супер лига“

пред 12 мес.
Брујне во друштво на баварците

ФОТО : Баерн освои четири од петте награди на УЕФА

пред 1 година
Севиља ги врати влезниците

Навивачите на Баерн во карантин по Суперкупот

пред 1 година
Прво финале за 44-годишниот Италијанец

УЕФА избра италијански судија за финалето Баерн – ПСЖ

пред 1 година
По дебаклот од 8-2

Светските медиуми за дебаклот на Барселона: Меси и соиграчите направија будали од себе

пред 1 година
Сосема заслужено, постигна 33 гола сезонава

ФОТО: Бундеслигата го одбра најдобриот играч сезонава

пред 1 година