Tag: балотели
се закани со сериозна реакција

Балотели не е популарен, хулигани му го уништија автомобилот (ФОТО)

пред 5 мес.
„супер Марио“ ќе игра за Монца

Берлускони и Галијани му даваат последна шанса на Балотели

пред 5 мес.
немирниот италијанец ќе има нов клуб во јануари

Балотели ќе биде пречекан како Марадона, ако потпише за клуб од Бразил

пред 5 мес.
конечно се најде клуб „херој“ за балотели

Лошото момче Балотели најде клуб, надвор од Европа

пред 6 мес.
Супер Марио бара клуб

Балотели се враќа во Англија, но во второлигаш

пред 6 мес.
Кој од овие играчи ќе потпише за моќен клуб во јануари

ФОТО: Одличен тим составуваат Балотели, Вилшир, Манџукиќ …. и останатите без договор

пред 7 мес.
Трансферот договорен

Балотели се враќа во Серија А, ќе му биде соиграч на Пандев

пред 8 мес.
Кој би рекол дека ова ќе се случи

ФОТО: Бреша попушти, Марио Балотели се врати на тренинг

пред 11 мес.
мино рајола му најде нов клуб

Договорен нов трансфер на Балотели, изненадување е изборот на клубот

пред 11 мес.
„Мислев дека ќе се промени, но погрешив“

Претседателот на Бреша е „пишман“ што го ангажираше Балотели

пред 12 мес.
супер марио не е баш супер...

Бреша: Балотели повеќе не е наш играч, разочарани сме од неговиот однос !

пред 12 мес.
балотели останува во бреша...

Братот на Балотели демантира: Не можам да сфатам зошто новинарите пишуваат глупости

пред 12 мес.
балотели отстранет од првиот тим

Тотален крах, си ја уништи кариерата во Италија, сега ќе „бега“ во Бразил

пред 12 мес.
има три понуди од бразил

На Балотели Европа му е „мала“, се сели во Бразил

пред 12 мес.
нема „влакна на јазикот“

Кјелини: Јас не сум лицемерен, кажав нешто што сите го знаеа за Балотели и Фелипе Мело

пред 12 мес.
војната меѓу балотели и кјелини заврши по само два дена...

Балотели: Ми заби нож во грб, но и понатаму те сакам

пред 12 мес.