Tag: Барди
македонскиот репрезентативец останува дел од ла лига

Барди го менува Леванте со друг клуб од Ла Лига

пред 2 часа
по првата сезонска победа на леванте

ФОТО: Барди повторно во фокусот, се најде во идеалниот тим на колото

пред 1 нед.
Разочарани од резултатите

ВИДЕО: Навивачите на Леванте „удрија“ по Барди и неговите соиграчи

пред 2 недели
Немаат победа оваа сезона во Ла Лига

ВИДЕО: Барди со гол против Валенсија, но Леванте продолжи да тоне

пред 1 месец
Леванте е домаќин на „Љиљаците“

ФОТО: Барди во дербито со Валенсија ќе чека шанса од клупата

пред 1 месец
Одличен натпревар

ВИДЕО: УЕФА не наврати на хет-трикот на Барди против Ерменија

пред 2 мес.
МАКЕДОНЕЦОТ ВО ФОРМА

ВИДЕО: Барди со асистенција, Леванте води против Бетис

пред 2 мес.
уште едно признание за македонскиот репрезентативец

ФОТО: Енис Барди во идеалниот тим на квалификациите за СП Катар

пред 2 мес.
хет-трик на барди

ВИДЕО: Пукна петарда во Ереван , Македонија со убедлив триумф против Ерменија!

пред 2 мес.
капитенот на овој меч со два погодоци против ерменија

ВИДЕО: Барди со втор гол , овојпат од пенал ги реши дилемите околу победникот!

пред 2 мес.
прекрасен погодок на барди

ВИДЕО: Барди со мајсторски удар за удвојување на предноста во Ереван

пред 2 мес.
Порака од селекторот и клучниот играч за врска

Милевски и Барди не мислат на минатото, порачуваат: Мора да се фокусираме на иднината

пред 2 мес.
леванте падна на последната позиција

ВИДЕО: Барди и Леванте повторно со празни раце: Алавес славеше над тимот од Валенсија!

пред 2 мес.
леванте останува во опасната зона

ВИДЕО: Гранада со убедлива победа против Леванте , Барди одигра 70 минути

пред 3 мес.
се врати на теренот по речиси 60 дена отсуство

Барди: Тешко е да се биде отсутен од теренот, сега сум фокусиран на натпреварите

пред 3 мес.
македонскиот репрезентативец одигра едно полувреме

ВИДЕО: Барди се врати кај Леванте, настапи на меч на кој се постигнати осум гола !

пред 3 мес.