Tag: Барди
македонија нема голем избор на играчи

Стефан Ристовски: Македонија не може без некои играчи, Адеми и Барди многу ни недостасуваа против Германија

пред 1 ден
веќе четири недели е во „аут“

ВИДЕО: Барди тренира, но и натаму e неизвесно неговото враќање на теренот

пред 4 дена
македонскиот репрезентативец посветен на една работа

ФОТО: Барди е фокусиран на само една работа

пред 4 недели
нерешено во валенсија

ВИДЕО: Димитриевски спасуваше бод во судиското надополнување на гостувањето кај Барди

пред 1 месец
сите сме како едно семејство

Барди: Чест и задоволство е да се настапува за Македонија , секој повик е неизмерна радост

пред 2 мес.
ќе ги промени клубските бои

Леванте размислува за продажба на Барди, спремни да ги разгледаат понудите

пред 4 мес.
пандев е најголемиот во историјата на македонскиот фудбал

Барди емотивно за Пандев, ова е пораката која ја упати за капитенот

пред 4 мес.
да одиграме храбро и борбено

Барди: Со Холандија, да одиграме за нашата чест , да покажеме дека сме квалитетна репрезентација

пред 4 мес.
интересен тренинг

ФОТО: Земи му ја топката од Барди ако можеш…

пред 4 мес.
нема време за предавање одиме на украина

Барди: Тие ги искористија своите шанси , на моменти бевме многу подобри од нив

пред 4 мес.
докажавме дека играме одлично

Барди: Сите ќе видат дека играме добар фудбал

пред 4 мес.
анализа на „еуроспорт“

ФОТО: Ако ја потцените Македонија, лошо ќе си поминете, Пандев шутира како Меси, внимавајте на Барди

пред 4 мес.
Пред заминувањето за ЕУРО 2020

ФОТО: Фудбалерите се расположени, последниот тренинг во Скопје е одработен

пред 4 мес.
погодете кој се врати

ФОТО: Барди се огласи по негативниот тест

пред 4 мес.
ангеловски пресреќен

ФОТО: Добредојде дома Барди порача Ангеловски

пред 4 мес.
неизвесноста продолжува

Барди повторно е позитивен, неизвесноста продолжува

пред 5 мес.