Tag: бартомеу
Во Барселона никако да се смират работите

Пике до Меси: Издржи, ова е само една година, потоа ќе дојдат нови луѓе

пред 3 дена
Хаосот на „Камп Ноу“ продолжува

Бартомеу не знае што да прави, фудбалерите на Барса одбија ново намалување на платите

пред 1 нед.
Ова е катастрофа за фудбалот во Шпанија

Барселона е пред финансиски колапс, се чека на Меси за нови кратења на платите

пред 2 недели
Барса е во минус од 100 млн евра

Пак се буди вулканот во Барса, од Меси се бара да игра за помала плата

пред 1 месец
Клучни изборите во март

Ривалдо: Меси и на 38 години ќе игра за Барса

пред 1 месец
Навивачите бараат оставка

ВИДЕО:Навивачите на Барса му се нафрлија на Бартомеу: Направи ни услуга, оди си!

пред 1 месец
Вулканот на „Камп Ноу“ се смири

Лионел Меси останува во Барса, не сака да ја тужи а Бартомеу го нарече измамник!

пред 2 мес.
Чилеанецот отворено за состојбата во Барса

Видал удри по раководството: Најдобриот тим во светот не може да има само 13 професионалци

пред 2 мес.
Сагата околу Меси пред разрешница

ФОТО:Објавен факсот со потписот на Меси

пред 2 мес.
Протести на навивачите

ВИДЕО: Бартомеу – Останувам на чело на Барселона

пред 2 мес.
Ова ќе биде долга и неизвесна битка на „Камп Ноу“

Навивачите протестираат, Барса со порака до Меси – шпекулации пристигнуваат од секаде

пред 2 мес.
На Аргентинецот му е преку глава од каталонците

„Земјотрес“ на Камп Ноу: Меси сака да си оди, Бартомеу свикал итен состанок

пред 2 мес.
Договорот на Меси истекува следната сезона

Претседателот на каталонците дециден – Меси ќе се пензионира во Барселона

пред 3 мес.
Провокација до Аргентинецот кој бара промени

Бартомеу контра Меси: Сетиен е нашиот тренер и има уште една година договор

пред 3 мес.
Претседателот на Барселона за трансфер плановите ова лето

Бартомеу: Во случајот со Лаутаро, преговорите во моментов се на пауза, Меси и Сетиен остануваат на „Камп Ноу“

пред 3 мес.
Објаснување и за трансферот на Пјаниќ и продажната на Артур

Бартомеу потврди: Нејмар е невозможна мисија ова лето, Меси сакам да остане

пред 4 мес.