Tag: белгија
Белгија останува на врвот

Македонија назадуваше две позиции на ФИФА ранг листата

пред 18 часа
холанѓанецот од првата стартна позиција

Ф1: Пол позицијата за Марк Верстапен, сензација на Расел

пред 3 недели
очекувал да ја заврши кариерата во тој клуб

Наинголан бесен на поранешниот клуб: Ме изневерија, само одеднаш исчезнаа сите

пред 4 недели
Ќе игра во родниот град

Наиголан се враќа во Белгија по неуспешната приказна со Интер

пред 1 месец
интересна студија

Ова се петте најплатени фудбалери кои често се повредуваат, предводи ѕвездата на Белгија

пред 2 мес.
не мислев дека е сериозно

Сестрата на Куртоа , му се извини на Спинацола за обвинувањата дека симулира

пред 2 мес.
СЕПАК НЕ УСПЕА ДА ПОМОГНЕ

Де Брујн против Италија играл со тешка повреда: Чудо е што воопшто играв

пред 3 мес.
ИМОБИЛЕ ДОБИВА КРИТИКИ ОД СЕКАДЕ

Легендарниот Линекер цинично за потегот на Имобиле: Чудесно опоравување

пред 3 мес.
ЛЕГЕНДАРНИОТ НАПАЃАЧ ВО НАПАД КОН ШПИЦОТ НА ЛАЦИО

Ширер за симулирањето на Имобиле: Не ми е смешно, патетично и срамота е

пред 3 мес.
ИТАЛИЈАНСКИОТ НАПАЃАЧ СТАНА ГЛАВНА ТЕМА

ВИДЕО: Магионичарот Барела- со гол успеа да го излечи „тешко повредениот“ Имобиле

пред 3 мес.
БЕЛГИСКИТЕ ЅВЕЗДИ НЕ УСПЕАЈА

Куртоа после поразот од Италија: Ова боли…

пред 3 мес.
ИТАЛИЈА ЌЕ МОРА БЕЗ ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ

Најлошите можни вести: Долга пауза за Спинацола, тешко дека ќе се врати до крајот на оваа година

пред 3 мес.
СУПЕР ИНТЕРЕСЕН МЕЧ ВО МИНХЕН

ВИДЕО: Италија е полуфиналист на ЕУРО 2020, срушена ѕвездената Белгија

пред 3 мес.
КАКО ЛИ УСПЕА?

ВИДЕО: Ова промашување ќе го следи цел живот, Лукаку го промаши невозможното

пред 3 мес.
АЗУРИТЕ ВОДАТ

ВИДЕО: Белгиската одбрана заспа, Барела донесе водство за Италија

пред 3 мес.
БРИЛИЈАНТНА ПАРАДА

ВИДЕО: Донарума со одлична одбрана против Белгија

пред 3 мес.