Tag: белорусија
ПАДНАВМЕ ВО ВТОРИОТ ДЕЛ ЗА НОВ ПОРАЗ ВО ЕГИПЕТ

ВИДЕО: Пораз за крај за демотивираната Македонија, и Белорусија не победи, Лазаров единствена светла точка

пред 3 мес.
неизвесен натпревар во каиро

Македонија и Белорусија играат со нерешен резултат на полувремето, Лазаров блеска со шест гола

пред 3 мес.
За последниот предизвик во главната фаза

Брестовац: Против Белорусија ќе се обидеме да одиграме најдобро што можеме

пред 3 мес.
Интересен ден на Муднијалот

Египет со лекција за Белорусија, Франција се испоти против Исланд

пред 3 мес.
Доаѓаат тешки времиња за македонскиот репрезентативен ракомет

Брестовац: Ќе загубиме и од Русија и од Белорусија, тоа е данокот кој треба да го платиме

пред 3 мес.
„трите круни“ стигнаа до пресврт, но не запишаа победа

Белорусија водеше со 8 разлика, на крај се спасуваше од пораз со Шведска

пред 3 мес.
ниту еден вечерен термин за македонската ракометна репрезентација

Одредени саатниците за дуелите со Словенија, Русија и Белорусија, непопуларни термини за Македонија

пред 3 мес.
белорусија се спасуваше од пораз иако долго време водеше на средбата

Прв нерешен натпревар на Мундијалот, Русија не искористи напад за победа

пред 3 мес.
Ново заминување од тетовскиот прволигаш

Шкендија остана без Валон Ахмеди, Албанецот направи трансфер во Белорусија

пред 3 мес.
Познат е првиот финалист, за наС најважен

ВИДЕО: Грузија ја победи Белорусија за финале, чека на дуелот Македонија – Косово

пред 7 мес.
Вардаровото крило по поразот од Мешков

Дибиров: Мора да се фокусираме на следните предизвици и да работиме

пред 7 мес.
Вардар со чартер ќе патува за Белорусија

Алушовски: Тие ја имаат фаворитската улога, а од нас се очекува да ја подигнеме играта пред се во нападот

пред 7 мес.
Белорусинката измамува воздишки

ФОТО: Една од најубавите одбојкарки на светот го засилува ОК Вардар

пред 9 мес.
ГОЛОТ НА КОЛОТО И НА СЕЗОНАТА ВО БЕЛОРУСИЈА

ВИДЕО: Нехајчик како Шакири, погоди директно од корнер во мрежата на Минск

пред 1 година
Додека во нејзината татковина се игра фудбал

ФОТО: Сабаленка со нова провокација на Инстаграм, голи гради и рози

пред 1 година
Фудбал, публика, навивање и трилер победа

ФОТО/ВИДЕО: „Каква корона?“- во Белорусија дербито се играше пред полни трибини

пред 1 година