Tag: белорусија
Играчот на Леванте отворено за одлуката на УЕФА

Барди: Се радувам што дуелот со Косово се одложи, затоа што немаше да биде нормално да играме без публика

пред 1 година
Во земјата има 51 заразен со Ковид-19

Единствено во Белорусија се игра прволигашки фудбал, започна новата сезона

пред 1 година
Уште во само една европска земја се игра фудбал

Коронавирусот го порази фудбалот и во Турција

пред 1 година
Секогаш победува тимот на Путин

ФОТО: Владимир Путин најдобар стрелец на хокеарски натпревар

пред 1 година
И Шпанија во полуфинале

Рутинска победа на Шпанија над Белорусија, која почна добро, но на крајот беше „прегазена“

пред 1 година
Чешка на дното на табелата

И Белорусија и зеде мерка на Чешка, која и натаму е без бодови во главната фаза

пред 1 година
Во погрешно време, на погрешно место

Левиот бек на Германија остана заклучен во соблекувалната за време на средбата со Белорусија

пред 1 година
германците сеуште имаат шанси за полуфинале

ЕУРО 2020: Германија едноставно пресилна за Белорусија

пред 1 година
Лино е презадоволен

Лино Червар: Ги блокиравме најдобрите играчи на Белорусија

пред 1 година
Тимот на Червар се пласира во главната фаза

ВИДЕО: Хрватска ја прегази Белорусија и обезбеди настап во главната рунда

пред 1 година
хрватска е фаворит во групата

ЕУРО 2020: Шампионатот започнува со два меча од „Балканската група“

пред 1 година
Добри вести за црвено-црните

РК Вардар со Криштопанс отпатува за Белорусија

пред 1 година
Успешна ноќ за фаворитите

ВИДЕО: Хрватска со пресврт против Словачка до заверка на пласаманот на ЕУРО 2020

пред 1 година
Убаво е да се потсетиме на нашите „Спартанци“

ВИДЕО: Најдобрите поени од историската победа на Македонија

пред 2 години
совладана белорусија

ВИДЕО: Историја за Македонија, прва победа на Европско првенство!

пред 2 години
„комита“ од финска

ВИДЕО: Финските навивачи со македонски знамиња не бодрат против Белорусија

пред 2 години